Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hétvégi házat tervezek,...

Hétvégi házat tervezek, galériázáshoz növelném a belmagasságot, van értelme?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy inkább az alapterületet kéne növelni vagy 1 méterrel megtoldani a magasságot, ami ugye elvileg "csak" tégla, nem kell nagyobb alap stb.


Melyik a nagyobb költség egy 50nm-es ház esetében? Rádobni még 5 nm-t az alapterületre, vagy annyival megtoldani a belmagasságot, hogy egy 10 nm-es galéria beférjen?


2023. aug. 11. 00:03
 1/5 A kérdező kommentje:
7x7-es méret esetén 1 méter plussz magasság jelentene 28m téglasort 1 méter magasságban, 28 nm extra felület
2023. aug. 11. 00:06
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a galéria csak mondjuk alvási célt szolgálna akkor a magasságot toldanám meg. Ha egyebeket is akkor az alapterületet, én igényelném a térérzetet, ha ez a jó szó.
2023. aug. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt se felejtsd el, hogy a galérián majd nyáron meg lehet dögleni a melegtől.

Én alul bővíteném mindenképpen.

2023. aug. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt se felejtsd el, hogy a galériára fel is kell jutni,és a lépcső nem kevés alapterületet vesz el a földszinten.
2023. aug. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

15 éve amikor építkeztünk a tervező/kivitelező beszélt le az emeletről.

Azt mondta ha van elég nagy telkünk, akkor legyen sima földszintes a ház, nem kerül annyival többe a tető amit megspórolnánk, mint amennyibe kerül lépcsőt építeni meg mindent felvezetni az emeletre, vizet, villanyt, csatornát.

Hogy ez hétvégi háznál, galériánál hogy jön ki azt nem tudom. Mindig fontos szempont, hogy mekkora méretet gazdaságos csinálni a beton keresztgerendák és hasonlók miatt. De ahogy előttem írták, azt kombináld bele, hogy felül melegebb lesz. ha az nem egy rendes szoba, akkor ott vagy légkondi kell vagy nehéz lesz ott létezni.

de persze lehet, hogy még így is a galériás megoldás lenne olcsóbb.

2023. aug. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!