Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül /nm egy házat...

Mennyibe kerül /nm egy házat felépíteni? Jó minőségben? Ebben bene van a terasz, kert?

Figyelt kérdés
2023. aug. 17. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent neked a jó minőség? Miylen technológia, milyen telekviszonyok között? Mekkorát, milyen műszaki tartalommal?


KB. kis millió ilyen kérdés van még, ami nélkül becsülni is nehéz.


450k/nm-től határ a csillagos ég

2023. aug. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kertet, kerítést nem szoktuk a ház árába számolni, mert ott megint a csillagos ég a határ. Igényfüggő.
2023. aug. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kb 650000Ft/m² kulcsra készen

+telek, udvar, kerítés

2023. aug. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hol?
2023. aug. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Győrben 1 millió/M2.
2023. aug. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Erről csak az jutott az eszembe, hogy a sógoromékhoz jött egy ritka korrekt brigád házat építeni. A vezető ismerős volt, ő egy kalapácsot nem tett arrébb, csak figyelt, hogy minden egyenes legyen, és a legkisebb eltérés esetén is visszabontatott akár több sor téglát is. Végül minden kiemelkedően színvonalas lett, az ács csodálkozott is rendesen.

De nem is ez a legérdekesebb, hanem az, hogy amikor már szerkezetkész volt a ház, akkor azt mondta a brigádvezetó, hogy hát meg tudják ők csinálni a külső-belső burkolatot még rengeteg pénzért, de ezt valójában már mindenki meg tudja csinálni, és valóban, a nővérem és a sógorom olyan jól megcsinálták, hogy öröm volt nézni, és rengeteget spóroltak.

2023. aug. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Falazás közben megjelent Szűz Mária, megnyerték a lottó ötöst, kinőtt az égigérő paszuly. Ezeket miért hagytad ki? 😂😂😂
2023. aug. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kihagytam, hanem csak olyasmit írtam, ami volt. Valószínűleg nem voltak mindenkivel ilyen korrektek, de a brigádvezető jó ismerős volt. Gondolom, az is benne volt a pakliban, hogy volt bőven más munkájuk is, így nem szorultak arra, hogy itt a burkolással vacakoljanak. Talán még jobban fizetős is lehetett, és szívesebben is mentek volna.


Perssze ehhez talpraesett, vállalkozószellemű házaspár szükséges, kétbalkezeseknek nem ajánlanám, vagy csak a kisebb dolgokat.


De tény, hogy egy festést szinte valójában bárki el tud intézni, és egy padlólap, csempe lerakásához se kell diploma. (Utóbbi inkább csak szerszám és hozzáállás kérdése.


Társasházban is vannak dolgok, amit egy kis összefogással, jó közösséggel hatalmas költségeket lehet megtakarítani (gondolok itt a takarításra, festésre, de akár arra is, hogy a nem szakértelmet igénylő részmunkát maguk végzik el, pl. új padlólap lerakása előtt ők szedik fel a régi burkolatot. Persze ehhez az is kell, hogy a közös képviselő is partner legyen ebben. Na az ilyesmi sokkal inkább mese.

2023. aug. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Öröm nézni valóban, ahogy hozzá nem értők két youtube videó után csinálják a szakmunkát. Öröm nézni az eredményt, messziről
2023. aug. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem valóban öröm nézni az ő padlólapjukat, csempéjüket, mert jó munkát végeztek. Az én lakásomban is dolgoztak, és az itteni eredménnyel is elégedett vagyok. Lehet, hogy nem olyan rutinosan végzik a munkát, nem olyan gyorsan, de a minőséggel nem volt gond.


Azt nem állítottam sehol sem, hogy két youtube videó után már tudtak mindent, lehet, hogy ennél egy kicsit többet néztek utána, de ezt ők fektették bele, Azt látom, hogy nincs egyetlenfeltört, leesett csempe, mindenhol egyenletes, jók a csempén nem csak a szimpla, de még az íves vágások is.


Na de nem tépem tovább a számat.

2023. aug. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!