Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fa kerti tároló építéséhez...

Fa kerti tároló építéséhez valakinek faanyag szükséglet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tervezek egy kerti tárolót építeni, kb 3,5*4m méterben.

Mindenképpen favázban gondolkodom, fa falborítás és cserép tető.

Van-e valakinek terve, vagy anyag listája egy ilyen tároló megépítésére?

Nem arra vagyok kíváncsi, hogy kell szegelni meg fűrészelni, hanem a felhasználási anyagok méretében, keresztmetszetében kérnék segítséget.

Például ehhez a méterhez milyen keresztmetszetű léc ajánlott, keresztgerendák, szelemenek, szarufák mérete stb.

Köszi.



2023. aug. 19. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Kockás papír meg ceruza kell tesó... ha még az anyagot sem tudod kiszámolni, akkor max lego kisvasutat építs!
2023. aug. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom miért lett #1 lepontozva, valahol igaza van.

Kb. 2 perc google vagy youtube és megvan az összes alap információ.


Egyébként én ekkorkát biztos nem állnék neki ilyen alapanyagárak mellett most így felépíteni. Vennék inkább egy ilyen lemez tárolót, 150-200k-ért és kész (ahogy vettem is), ahhoz elég egy akkus csavarbehajtó, pár óra alatt kész különösebb szakértelem nélkül is.

2023. aug. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Ez ezer dologtól függ.

Hol lesz építve, van-e talapzat, milyenek a cserepek, milyen fajta fát, mekkora méretűt és milyen minőségűt árulnak a közelben.


Régen megnéztem mi van telepen és ott helyben számoltam egyet látva a választékot.

Ma már én is fémből csinálom mert olcsóbban kijön.

2023. aug. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Félreértettétek, ahogy írtam: nem kiszámolni kell az anyagszükségletet, hanem arra lennék kíváncsi, ki milyen méretű lécből (nem hosszra gondolok, hanem pl 6*4, 8*4) csinálná a vázat ebben a méretben.

A kérdés világos szerintem és egyértelmű, fából szeretném, az árat majd én eldöntöm.

Beton talapzat van, de nagyobb mint a tervezett építmény mérete, a közelben (kb 200m) van egy fatelep, ott van minden és onnan szerzek be mindent.

2023. aug. 20. 07:52
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

5x10-es pallóból csinálnám, és olyan módon építeném, ahogy azt illik. Aztán biztos lehet építeni 5x5-ös stafniból is, de nem gondolnám, hogy érdemes ezen spórolni.

5x10-esből egy fekszik a betonon, arra rá vannak állítva függőlegesen 5x10-esek, 41cm-enként (ha spórolsz, teheted 60cm-enként is, nem gondolnám, hogy emiatt az még a te idődben tönkremenne), tetejére szintén 5x10-es, ez fogja közre a függőlegesen állított 5x10-eseket. Mindezt földön kell összerakni (szögelni), fekve, majd felállítani. Ha kész a 4 fal, felállítva, akkor a tetejére még egy 5x10-es eltolva, ami így össze is fogja a falakat. Mivel a beton kész, így vagy beüthető dübellel fogatod le a betonra, vagy vegyi dübellel ragasztasz be tőcsavarokat és azzal fogatod le. A kész falakat kívülről OSB-vel burkolod, OSB-re mehet ragasztóhabbal EPS, mivel tároló ha nem akarod különösebben szigetelni, akkor elég egy vékony EPS is. Falközökbe ha gondolod teszel szigetelést, majd víz/villanyszerelés, párnafa, párazáró fólia, gipszkarton. Tetőnek legegyszerűbb féltetőt építeni, az egyik hosszanti falat megemeled még egy blokk építésével, majd arra 5x10-esek élére állítva, vágsz kármit, ráülteted, lecsavarod szerk.építő csavarral, majd vagy OSB-vel borítod (min. 18-as, de inkább 22-es), és arra mehet zsindely, vagy belécezed és mehet rá cserepeslemez/trapéz lemez.

Ács Budapest csatornát nézd meg youtube-on, onnan elleshetsz mindent, ennél sokkal jobban és lényegesen pontosabban elmagyaráz A-Z-ig mindent. Minimum az alsó, betonon fekvő pallót impregnálni kell! Ha nagyobb a betonplacc, akkor a vízzárást is meg kell tudnod oldani, én ehhez falszegélylemezt raknék körbe, a falhoz (kívül).

2023. aug. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5x10 a min!
2023. aug. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!