Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tégla vagy könnyűszerkezetes...

Tégla vagy könnyűszerkezetes ház a "jobb"?

Figyelt kérdés
2023. aug. 30. 12:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ne röhögjetek ki, nekem egyetlen bajom van a könnyűszerkezetes házzal, a rágcsálók. Családban van, szeretik magát a házat. Viszont olyan helyen laknak, ahol sok egér van a szomszéd miatt és nem egyszer berágták már magukat, futkosnak a falban. Nem tudom pontosan milyen technológia, hogy mindegyik ilyen e, de ők nagyon szenvednek tőle.
2023. aug. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
#8: Na jó, de mutass 2 db kőművest egy kisvárosban, aki egyenes falat tud rakni... A kóklerek minden technológiánál ott vannak, hála a túlfűtött, felpumpált építőiparnak.
2023. aug. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
61%

Fecóka és Márió lehet hogy görbe falat rak, de ha a kezükbe adod téglát és a zsákos habarcsot, az a fal 80 év múlva is ott lesz.

A könnyűszerkezetes falnál ha már ujjnyi hézag van a párazáró fóliában, mögötte rohadni fog a fa. 10 év alatt tönkremegy azon a részen.

Na ez nem mindegy!

2023. aug. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%
A könnyűszerkezetesnek csak hátránya van a téglához képest, ráadásul még elrontani is könnyebb a kivitelezését, amire számtalan példa van.
2023. aug. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
#13: És jó lesz neked 80 évig a görbe fal? Mert nekem nem. De lehet nem ugyanazt jelenti nekünk a jó
2023. aug. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
72%

15-re:

A görbe falú ház csak esztétikai probléma. Egy penészes fal vagy elrohadó gerenda egészségügyi és biztonsági probléma is.

2023. aug. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
21%

Itt Magyarországon szinte minden faszi a házépítésnél kizárólag 100 években gondolkozik, amikor -sajnos- a többségük a nyugdíjkorhatárt sem éri meg.

Az örökösök meg úgyis átépíttetik az egészet.

2023. aug. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
66%

#2 válaszoló vagyok, bevallottan tégla-párti.


Tanulságos volt végigolvasni ezt a vitát. Engem csak megerősített abban, hogy csakis téglaházban gondolkodjak.

2023. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
88%

#1

Amit a tégla ellen felsoroltál, annak 90 %-a elkerülhető, ha (a könnyűszerkezeteshez hasonlóan) nem egyesével keresed a szakikat, hanem generálkivitelezőt bízol meg.

Meg egyébként nem tudom te hol élsz, de nálunk nem úgy hozzák a házgyárból a könnyűszerkezetes házat hogy le van csempézve a fürdőszoba meg be van kötve a gázvezeték. Csomó mindent ott is a helyszínen csinálnak, ami egyrészt idő (már például a burkolás magában jópár nap alaphangon, nem egy komplett ház...) másrészt ezt ugyanúgy el lehet cseszni.

2023. aug. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
#18 Akkor még valamit megemlítenék a könnyűszerkezetes házak ellen, amiről eddig még nem volt szó. A kártevők! Érdemes amerikai videókat nézni róla, hogy apró rovarok mekkora kárt tudnak okozni a ház szerkezetében. Ott van, hogy komplett házakat kell lebontani és újraépíteni a kár miatt, mert későn veszik észre a kárt vagy nem törődnek vele. De maga a totális kártevőírtás is úgy néz ki, hogy egy hatalmas fóliát húznak a ház köré, mindent ki kell pakolni, mert tönkremegy az írtószertől és utána hetekig hermetikusan lezárt házat permetezik mindenféle vegyszerrel. Tudod ki lakna utána egy ilyen házban (nem én). Erről sem szeretnek beszélni, pedig ez is valós veszély lehet.
2023. aug. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!