Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Megéri sziget üzemű napelemes...

Megéri sziget üzemű napelemes rendszert telepíteni ?

Figyelt kérdés
2023. szept. 4. 16:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen fordítva nézed a dolgot, mint én. Nekem az volt a lényeg, hogy ne kelljen havonta 130-150 ezres gázszámlát fizetnem. Ezt sikerült megvalósítani, 2018 óta nem kell számlát fizetnem. Van több helyen pénzem, ami kamatozik, ez nem hiányzik, bőven megért ennyit a nyugalmam. 25 év garancia van rá, annyi idő alatt meg nekem már sokszorosan visszajön a beletett pénzem. Eddig egyszer volt gond az inverterrel, kb. 2 éve, jöttek és teljesen ingyen cserélték egy újra.
2023. szept. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem nézem fordítva, csupán matematikai alapon .

Ha valami nem éri meg, akkor nem veszem meg.

Ha megéri, akkor megveszem.

A mai világban elfelejtettek számolni az emberek, és érzelmi alapon döntenek. Lásd villanyautó.

Elhitték hogy környezetbarát.

2023. szept. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

"Lásd villanyautó. Elhitték hogy környezetbarát."


Ez felér egy istenkáromlással. Hogy mondhatsz ilyet ?

Nézz körül az országban. Környezetbarát akkumulátor nagyhatalom leszünk.

Akik az akku gyárakban dolgoznak azoknak felesleges nyugdíjjárulékot fizetni de ez mellékes.

2023. szept. 9. 17:09
 24/25 anonim ***** válasza:

#22 16:03

Valahol el kell indulnia ennek is, el kell kezdődnie egy komolyabb fejlődésnek.

Jelzem, mióta elkezdtek a villamos meghajtású járművek terjedni, némi fejlődés is megindult - pl. akkumulátorfejlesztés terén nagyobb változások vannak mostanság.


Az is tény, hogy a fosszilis energiahordozókat ki fogjuk meríteni, el fognak fogyni. Máshoz is kellenek bizonyos alapanyagok, pl. műanyaggyártáshoz, és nem feltétlen jó dolog, ha ezt "hülyeségekre" használjuk el, elégetjük.


Másfelől nézve a "megéri" mindig egy szubjektív dolog, mindig az egyén szemszögéből mérik.

Az egyént viszont "megéri" szempontból nem nagyon szokta érdekelni más, emiatt is létjogosultsága van támogatásoknak.


Tény, hogy villanyautók kapcsán egy váltás van folyamatban, és ezt a kanyart elég élesen akarják bevenni - más kérdés, hogy már régebben el kellett volna kezdeni a váltás (mármint fejlesztés) ösztönzését, igaz, az eddig "károgásnak" tűnő, ma már látványos változások döbbentettek rá sokakat, hogy nem minden csak károgás, és indult el más irány is.


...szóval a villanyautó lehet érzelmi döntés az egyén részéről, de hosszútávú cél és érdeke mindenkinek.

Persze hozzá kell fejlődnie még nagyon sok dolognak, de kis lépésekkel lehet csak ezt elkezdeni.

2023. szept. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Először is tisztázni kéne miért kell szigetüzemű rendszer.


Én leginkább a környezetszennyezés szempontját és a bürokráciától való függetlenséget veszem alapul. Teljes mértékben ki tud szolgálni egy kisebb rendszer is ha olyan életmódot követsz. Nem kell lemondani a luxusról én a fölös megtermelt áramot a medence vizének fűtésére használnám fel. Ha van elektromos autó akkor abba is akummulálhatsz áramot.


Életmódváltás képes harmadannyira csökkenteni a fogyasztást és a téli nyári időszakok eltéréseit is kiegyenlíteni. Én már terveztem ilyet magamnak, lehet meg is valósítom. 5-6 millióból ki fog jönni (természetesen egy direk erre a célra épített ingatlanon). Igaz ez nem a kis rendszer és jószerivel nem is új eszközökből és a magam építve (persze szakmabeli segítségével).

2023. szept. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!