Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Jól számolom, hogy egy kisház...

Jól számolom, hogy egy kisház nem is olyan drága?

Figyelt kérdés

Mostanában én is építkeztem meg ismerősök is és igazából azt számoltam, hogy ha egy 30 M2 házat akarnék, igazából megvan 10 millió alatt az anyagköltség.

Ytong 60*20*30 felénk 10 ezer egy M2.

Ha 250 a belmagasság, akkor 6*5*2,5 M, azaz 75, szal 750 ezer, plusz ragasztó, 1 milla.

Az alap kijön 500 ezerből(20m3 beton), tehát 1,5 Milla és már falak vannak.

A tető 30 m2-re olyan 2 M3 faanyag, az 300 ezer, cserép megint vagy 300 ezer.

Egy zuhanyzó + budi durván 500 ezer.

Obis kiskonyha, 250 ezer.

Villanyszerelés is olyan 300 ezerből megvan.

Gipszkarton falak legyenek 500 ezer az is.

Ez eddig kb 3,5 Milla.

Nincs vízmű és fűtés, de egy ekkora épületben kb a víz eléggé elhanyagolható összeg, a fűtés meg mehet klímával, ami mondjuk H tarifával legyen 1 Milla.

4,5 Milla.

További 500 ezer mondjuk a burkolás(mondjuk 30 m2-re kicsit túlzás, de legyen). 100 ezer a festés.


Alig vagyunk 5 Milla felett és kb kész a ház.

Természetesen ez csak anyagdíj, nincs munkadíj benne.


Köszönöm


2023. szept. 8. 21:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
De! Kurwadrága!
2023. szept. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Drága Kérdező :D

Azért tervdokumentáció, engedélyeztetési eljárás díja ne maradjon le a listádról és arra is gondolj esetleg, hogy az egy dolog, hogy képes vagy mondjuk kábelt húzni vagy egy kapcsolót bekötni, de a lakhatási, de legalább fennmaradási engedélyhez, a közműszolgáltatókkal való szerződéshez ESETLEG :D szükséges lehet annak hitelt érdemlő bizonyítása is, hogy SZAKEMBER (megfelelő végzettséggel, dokumentációval, a technológiák és a hatályos törvények ismeretével IS dolgozott, nemcsak húzta a kábelt :D

A gáz és a villany azért önmagában van olyan veszélyes üzem, hogy érdemes lenne szakirányú végzettség és tanúsítvány nélkül nem kókányolni, mert elég gyorsan az életedbe is kerülhet… de kinek mi… nyilván az áramütés ingyen van, belefér a lowcost keretbe :D :D

2023. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Csak a villamos mérőhely kialakítása és rákötés a hálózatra lesz 1-1,5 milla.


Ez a csávó melyik világból jött?

2023. szept. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 mindentudó99 ***** válasza:
A kalákában építkezés megszünt. Hogy mi megy neked az mindegy mert nem csinálhatod ha nincs képzettséged. Vagy nem adja a nevét valaki a munkáidhoz . De olyat nehéz találni
2023. szept. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#6 El vagy tévedve! Olyan fogalom, hogy alapterület, valójában nincs! Mindenki azt ért alatta, amit akar, pontosabban amit szeretne! Maga a kérdező fogalmazta azt meg, hogy számára mit jelent a 30m2 alapterület és ennek okán írtam azt, amit írtam neked, azaz esetében a ház alapja ekkora! 3 alapterület van, a nettó, a bruttó és a hasznos! Amire Te gondolsz, hogy tetőtér beépítéses 30m2 alapterületű ház mérete 55-60m2, abból a 60 a bruttó, az 55 meg talán lehetne a nettó, a azonban lépcsőt leszámolsz, akkor az meg a hasznos alapterület, (de ha ilyet leszámolsz, akkor le kell számolni a tetőtér azon szegleteit, ahol 1.9m-nél kevesebb a belmagasság, úgy hasznos a hasznos alapterület)! A hasznos alapterületet azonban az eladók ált. nem szokták alkalmazni!


#10 Ezt úgy tudod elképzelni csak, hogy egy általad vázolt kib.. szélsőséges esetben lehet megtenni. Miért? Miért kellene feltétlen külterületi teleknek az Isten háta mögött lenni? Lehet az kb. 500-1000m-re is a belterülettől. Nem lehet? Ha nincs rajta villany, azt be lehet köttetni, ha van rajta, miért kellene szétrohadva lennie az óraszekrénynek? Miért feltétel? Az emésztőnek miért kell beszakadva lennie? Nem lehet ép? De ha nincs emésztő, akkor mi van? Akkor ásol egyet! A kútnak miért kell elapadva lennie? Egy ilyen telekre miért jobb egy mobilház és ha így van egy olyan telekre, ahol a kút rendben van, a villany is, sőt még az emésztő sem szakadt be, arra miért nem jó egy mobilház, miért jobb arra építkezni? Hogy függ össze ez az egész egymással???


Azanyámat!!!!


Ami abszolút jogos felvetés az 1. belterületre magad nem építhetsz csak így, ahogy azt a kérdező elképzelte, 2. irdatlan pénzt visz el az előttem felsoroltak, szóval nem lehet anyagdíjjal számolni építkezést! Lehet úgy számolni ha külterület és az önkormányzat meg sz-rja le, te ott mit csinálsz. Hogy feltétlen szükséges volna lakhatási az nem teljesen igaz, belterületen nyilván kell, de ott nyilvánvaló az is, hogy teljesen más a menete az építkezésnek, azonban sok önkormányzat megengedi azt, hogy külterületi ingatlanba bejelentkezhess állandó lakcímként, sok olyan külterületi telek is létezik, ahol van pl. közös postaláda, ahol van szemétszállítás is, nem is feltétlen háztól, hanem közös kukából stb. stb.

Valóban veszélyes üzem laikusként nekiállni villanyt, gázt szerelni, merem feltételezni utóbbit nem is csinálja, szó nem volt róla, pont arról volt szó, hogy villannyal fűtene, de azért ti már szerelitek! Villanyszerelésnek meg azért vannak olyan "laikusok", akik nekivághatnak, mondom ezt villanyszerelőként! Azt aláírom, hogy lehet belőle baj, ha rosszul csinálja, nagy baj is és én is esélyesebbnek tartom azt, hogy elégtelen munkát végez egy laikus, szó se róla, így helyes ha ettől mindenkit óva intetek! Ugyanakkor ahogy egy villanyszerelő is szabályokat követ, a laikus is követheti ugyanazon szabályokat, ha annak ismeretében áll és ezen szabályok nincsenek elzárva, eltitkolva senki elől sem, bárki hozzáférhet, kellő tájékozódás után lelehet szerelni a villanyt is megfelelően, ha van ideje, szán rá időt, leül, tanul, akkor nem lehetetlen! Láttam már rá példát, persze tény és való, hogy ennek ellenkezőjére sokkal-sokkal több példát láttam, ami sok esetben egyenesen vérlázító volt.

2023. szept. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Én nem tudom miről beszéltek, de biztos.

Adjunk hozzá még 5 millát, mert szét van rohadva a szekrény meg bla bla bla, akkor is egy hoki összeg jön ki, 15 Milla.

Ez egy elég baráti ár.

Amúgy néztem kőművest is, az se olyan vészes, tételesen fel van sorolva mi mennyibe kerül.

2023. szept. 10. 09:43
 17/17 mindentudó99 ***** válasza:
#16 Majd felébredsz! Nem baj. Én is ilyen naívan álltam neki. Pont a duplája lett az ár az építkezés végére mint gondoltam. És csak lakhatási engedély állapotára lett csinálva hogy átvegyék. Se terasz se gázfűtés csak vegyes. Se kerítés stb ez még mind rájörr
2023. szept. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!