Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kell-e alap egy bontott...

Kell-e alap egy bontott téglából épített kerti magasszegély alá? Ha igen, milyen?

Figyelt kérdés
A magasszegély összesen 3 sor bontott tégla lenne, azaz 3*7 cm + habarcs magasságú. A szegély mögött föld lenne, tehát a téglák egyik oldala folyamatosan földdel érintkezne. Kvázi egy lépcsőzetesen kialakított kertrészt készítenék.

2023. szept. 9. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem egy köből rakott vagy egy gyengébb betonalap nem ártama.
2023. szept. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatot. Időközben raktam alá 25-30 centi betont, mert volt maradék sóderem és cementem. De bevallom, irreális munkabefektetésnek érzem 3 sor tégla miatt zsaluzgatni, meg betont keverni. :-) Csakhát félek, hogy enélkül szétfagyhat a tégla...Van itthon pár felesleges klasszik, szürke viakolorom. De azt meg kevésnek érzem alá.
2023. szept. 10. 16:13
 3/5 A kérdező kommentje:

Plusz kérdés (hátha valaki tud még segíteni):


A téglasor egyik oldalát folyamatosan föld fogja érni. Tehát onnan nedvesedhet, ha jól gondolom.


Érdemes valamivel védenem a víz ellen ezt az oldalát a téglasornak?

2023. szept. 13. 22:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Minimum dörken lemezzel.
2023. szept. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 köszi, ezt pl nem is ismertem. Közben lenne egy megbontott tekercs bitumenes vízszigetelő lemez. Gondolom az is oké.
2023. szept. 14. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!