Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ki tudják számítani statikusok...

Ki tudják számítani statikusok/építészek DÖNGÖLT FÖLD teherviselő falazat esetén, hogy ezen döngölt föld fal biztonságosan megtartson egy monolit vasbeton emeletet, hány (1? 1.2? 1.5?) méter vastagnak kell lennie? Öko ház ellenesek ne ide írjanak!

Figyelt kérdés

Illetve:


Döngölt föld teherviselő külső falazatra (kívülről) lehet-e termésköveket elhelyezni úgy, hogy a fal megmaradjon lélegző falazatnak?


(Azért írtam fent jól olvashatóan azt, hogy a természetes épületek ellenzői hanyagolják ezt a kiírást, mert nincs ugyan probléma velük, hogy inkább a tégla, vagy ytong mellett állnak, én elfogadom az ő szempontjaikat, nekik viszont el kell fogadniuk, hogy van aki öko házat szeretne építeni, és természetesen ezzel sincs az égvilágon semmi baj. Ezért az ellenzőknek nem ez a megfelelő fórum véleményük kinyilvánítására, mert itt olyan emberek fognak írni, akik igénylik és szeretik a természetes, fenntartható építményeket.)



2023. szept. 19. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Döngölt földre nem építünk komoly épületet, legfeljebb sufnit.

Le kell ásni és megkeresni a teherbíró réteget.

Utána építesz amit akarsz...

2023. szept. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

A fal nem lèlegzik, nem porózus, nem járja át a levegő. A kő, ugyanúgy vagyis sehogyan sem.


A döngölt föld nem egysèges, vannak egyèb tulajdonságai. Kèrdès, hogy lehetővè teszi e a tartós teherviselèst, ès mekkorát.

Kiszámolni relatív. Itt adatokat kell elöbb mèrni, meghatározni, hogy legyen miből számolni. Ahhoz még nem hinnèm, hogy statikus kell. Inkább labor.

2023. szept. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Kizárt hogy döngölt földre csak úgy engednének emeletes épületet építeni.

Alapozás kell minden esetben, nem is kicsi, már csak egy szintes háznál is mert a tetőszerkezetet el kell bírnia a falaknak.

Mindent ki lehet számítani, de minek?

2023. szept. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Azért vannak az előírások és a komoly építészeti szabályok, hogy a teljesen hülyék ne tudjanak mindenféle életveszélyes romhalmazt összetákolni.
2023. szept. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ki tudják számolni. Kérdés hogy akarják-e... Szerintem még indiában sem találsz olyant aki ezt bevállalja. Ha a felső szint monoli vasbeton, akkor alul is meg lehet csinálni, aztán körbehordod földdel és ledöngölöd.
2023. szept. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Van az öngyilkosságnak sokkal egyszerűbb és olcsóbb formája is!
2023. szept. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul egy vertfalu vályogházra akarsz emeletet építeni. Sztem mon.vb-ből nincs az a statikus aki leméretezi, de könnyűszerkezetből már lehet rá emeletet húzni.
2023. szept. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van megoldás. Amikor lakást kerestem volt egy vályogház emelet ráépítéssel. Az ötlet tetszett, a kiviteletést hagyjuk.

Az volt a megoldás, hogy a felső szint oszlopokon állt. Ezt a falak mellett praktikusan megoldották, de a lakótérben volt két oszlop, ami "csak úgy" oda volt téve, az emeletet meg sem néztem.

2023. szept. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!