Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy ismerős mondta, hogy...

Egy ismerős mondta, hogy lehet venni mobilkonténer lakást és ha az epületet betonlábakra helyezem és nem betonalapra, akkor sokkal olcsóbban kijövök. ez igaz?

Figyelt kérdés
azt is mondta, hogy ez helység függő is, mert abban a községben ahol ő lakik, ott sokat kellene vele szenvedni, viszont a szomszédvárosban már sokkal egyszerűbb és olcsóbb. hogyan kell azt elképzelni hogy ha lábakra rakom akkor nem kell "lepapírozni" a házat? ha valaki tud erre linkelni valami infot azt megköszönöm, de az is jó ha egyszerűen tömören leírja
2023. okt. 1. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Ahol ilyet lehet venni,minden fontosat elmondanak.Az a bíztos infó.
2023. okt. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, csak én abban gondolokodok (ezt elfelejtettem leírni) hogy egy fémvázat építtettek és arra mennének fel a falak. szóval nem rendelnék egy ilyen kész épületet, hanem úgymond megcsináltatom féligmeddig magamnak. tudom hogy így kicsivel drágább lesz, de így sokkal jobban a saját igényeim szerint tudom csinálni a dolgokat. (ha egyáltalán ez ilyen formában működik)
2023. okt. 1. 20:48
 3/4 anonim ***** válasza:
az ötlet kiváló. A beton talpakat szintezve beállítod, és úúgy építed a házad. Fontos, hogy meg lehessen mutatni bármilyen hatóságnak, hogy daruval kiemelhető, szállítható
2023. okt. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"sokkal olcsóbban kijövök"

De csak az építési hatóságnál. Tehát az engedélyek után nem kell rohangálnod csak, mert ami - ahogy a #3-as kommentelő mondja - daruval bármikor leemelhető, az nem minősül építménynek. Tehát nem építheted hozzá az alapzathoz! Amúgy nyilván így az alsó hőszigetelést is meg kell oldanod, mert különben a gatyád rámegy a fűtésre (ha alul szabadon kódorog a fagyos levegő alatta).

2023. okt. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!