Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha ismerős kér oltóvesszőt a...

Ha ismerős kér oltóvesszőt a nemes gyümölcsfámról, azért szokás pénzt kérni?

Figyelt kérdés
2023. aug. 21. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kérnék, kicsit olyan, mintha egy papírzsebkendőnek is elkérnéd az árát. A fád megmarad, gallyat is sokat növeszt még, nem igazán veszítesz semmit egy oltóvesszővel. Egy facsemete is csak néhány ezer forint, mennyit kérnél egy oltóvesszőért, 200-at? Maximum ha az ismerősödnek van olyan növénye, ami meg neked tetszik, akkor kérhetsz te is abból cserébe.
2023. aug. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod, milyen ismerős. Én a kertből ingyen adok bármit, vissza szoktam kapni más szívességben vagy termésben. Ha olyantól kapok bármit, akivel nem vagyok ilyen adok kapok viszonyban, ott megkérdezem, hogy mivel tartozom. Ha semmivel, akkor szoktam érte adni pénzt vagy olyasmit, aminek hasznát veszi. Egyébként nem mindegy, hogy 1-2 darab bármiről van szó vagy nagy mennyiség. Normális ember meg szokta kérdezni, hogy mennyiért tudsz ezt vagy azt adni vagy mivel honorálhatná meg.
2023. aug. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pár darabot ingyen szoktam adni, nem csak ismerősnek. Régebben fórumtársaknak saját költségen küldtem, és én is kaptam vadidegenektől vagy 50 szaporítóanyagot úgy, hogy nem kérték el a posta árát sem. (Most már, persze, nagyon drága a küldés, de pár évvel ezelőttig levélként is elhoztak kisebb dobozokat.)

Oltóágnak úgyis olyant vágsz le, amit tavaszi metszéskor elhajítanál.

Pénzt kérni csak olyasmiért szoktam, amit amúgy is eladásra szaporítok. Mondjuk, málnatövek, oltványok, cserepes növények. Csak közeli ismerősöknek adok ingyen ezekből, akik tudják valamilyen módon viszonozni, vagy akiknek egyébként is tartozok szívességgel. De oltóágat bármilyen vadidegennek adok ingyen, aki beszól a kerítésen, és emberi módon kéri.

2023. aug. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. aug. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem illik!
2023. aug. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon max egy tábla csokit.
2023. aug. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem. Majd ő viszonozza valamivel, ha tudja az illemet.
2023. aug. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, írjatok szerződést, ha termővé válik a beoltott fa, akkor a termés 20 százaléka vagy annak bevételéből származó jövedelem téged vagy örököseidet illeti minden évben. 😉🤪😆
2023. aug. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!