Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyi időbe és mennyi pénzbe...

Mennyi időbe és mennyi pénzbe került a családi ház megterveztetése?

Figyelt kérdés

Évszámot is írjatok, hisz az ár úgy releváns igazán.


Arra gondolok, hogy teljesen nulláról az építész mennyi idő alatt tervezte meg a házat úgy, hogy el lehetett kezdeni a kivitelezést.



2023. okt. 22. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

Építész és megrendelő függő.


Volt ahol flottul ment minden és 6 hét alatt kész terveket kapott.


Volt ahol 5x kellett újra tervezni, 1,5 év volt.


Az átlag 4 hónap.

2023. okt. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Pontosan ahogy az 1- es hozzászóló írta.


Nekem van valamivel bővebb, számokkal, hátha segítség:


Építhetsz egyszerű bejelentéssel: ide kell építész terv, statika, villamos leírás és gépész leírás, plusz a tervdokumentáció beadásához egyéb papírok: geodézia, stb. A statikus kérni fog talajmechanikai vizsgálatot is.


Építész terv, kb. 5-6ezer FT / nm2 (nekünk 700.000 Ft volt)(100nm2 hasznos alapterületű ház esetében ez kb. 500-600.000FT lesz. (Ő kérni fogja a tervezési alaptérképet, geodéta készíti ezt, Nekünk 120.000Ft volt)


Statika: ez kb. 300-500.000FT (Nekem 480.000 Volt) Ő kérni fogja a talajmechanikai vizsgálatot, ez újabb pár 100 ezer. (Előző tulajdonos megcsináltatta,így azt "ajándékba" megkaptuk.


A "nehéz" része meg is van, kell egy villamos és gépészeti leírás, ezek 75-75 ezer forintok. Tehát 150.000. Én kiviteli terveket készíttettem, mert összetettebb a ház gépészet és nem szerettem volna egy darab A4-es oldal alapján belefogni.


A tervezés egyszerű bejelentéssel kb. ennyi lesz. Összeadom Neked: kb 1000nm" ház esetében hozzávetőlegesen 1.4M FT.


Ezek a legszükségesebb dolgok, de ha 1.5M- val számolsz, nem ér csalódás, esetleg pozitív.


amennyiben a telked nem közművesített akkor azok még további komolyabb kiadások, de az ügyintézése, ami kicsit macerásabb.


Tehát 2023 Szeptemberben ez volt az ár. kb 1 évbe került. (számítsd bele hogy szabira mennek, betegek lesznek, jön a hétvége, össze kell koordinálni a munkájukat stb.)


Komplett kiviteli tervdokumentációt is lehet készíttetni erre az árajánlatom egy komolyabb tervezőirodától 4.5M FT volt.


Remélem tudtam segíteni és csak bátorítalak, hogy vágj bele.


Üdvözlettel:


A.

2023. okt. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!