Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Könnyűszerkezetes ház?

Könnyűszerkezetes ház?

Figyelt kérdés

Kérem csak olyanok írjanak akiknek van tapasztalatuk vele és ilyen házban élnek vagy éltek!

Milyen benne élni? Mi szól mellette illetve mi ellene?

Szerettetek vagy szerettek benne élni?

Ez lenne most az egyetlen lehetőségünk és érdekelnének a vélemények.



2023. okt. 25. 16:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet jól építeni, de hangszigetelésben és értékállóságban ez a leggyengébb falszerkezet.

/hasonlítsd össze a hasonló korú eladó k.sz. és tégla házak árait/

Aki azzal próbál meggyőzni hogy sokkal olcsóbb, az át akar verni. A falazat a teljes építkézés költségének alig 10%-a. Nem a fal anyagán múlik a végösszeg.

Még az építkezés idejét sem befolyásolja különösebben. A falakat pár nap alatt felhúzzák, legyen az bármilyen anyagból, a belső munkálatok tartanak sokáig.

2023. okt. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Igen ezeket tudom, eladni nem terveznénk így is úgyis megmaradna ha később elköltöznénk max kiadjuk albérletbe. De innen a költözés sincs tervben.

Nem gondolom hogy olcsóbb, viszont ezt mi is megtudnánk csinálni magunknak, a téglaházat pedig nem és itt nem mindegy az összeg.

Tudom akik hozzáértők fogják most a fejüket hogy így biztosan bukó a dolog mert nem értünk hozzá, viszont lenne segítségünk hozzáértő embertől, csak a tapasztalatok érdekelnének.

Tudom vannak akik teljesen ellenzik ezt a fajta építkezést, és hogy a téglának múltja van, viszont külföldön nagyon sok könnyűszerkezetes ház van ott működik a dolog ezért gondolom hogy élhető a dolog csak mégis jó lenne olyantól hallani érveket és ellenérveket akik a saját bőrükön tapasztalták meg

2023. okt. 25. 18:15
 3/23 anonim ***** válasza:
56%

Szerződéses munka miatt béreltünk egyet 1,5 évig. Noha télen olcsón fűtöttük, nyáron amint kisütött a nap kapcsolni kellett a klímát, mert órák alatt dög meleg lett benne. Itthon az akkori szigeteletlen téglaházunkban 1 hétnek el kellett telnie, hogy érezzük a kánikulát.

Nekem csalódás volt a könnyűszerkezetes. Nem kéne.

2023. okt. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Építőiparban dolgozok, szerintem jó téglát sokkan könnyebb építeni, mint jó könnyűszerkezetest. A páratechnika nagyon alapos kivitelezést kíván, különben szó szerint megrohad a ház 5-10 év alatt.


"viszont külföldön nagyon sok könnyűszerkezetes ház van ott működik a dolog"


Ez így igaz! Skandináviában egyértelmű választás a faház, adott falhoz a faanyag 1/3 áron van, mint a tégla (nálunk egy áron van). Ráadásul alig van gomba, rovar, a tél sokkal hosszabb mint nálunk.

Magyarország kezd átcsúszni a mediterrán éghajlatba. Jártál már Olaszországban, Görögországban, Spanyolországban? Ott mennyire jellemző a faház kőzetgyapottal kitömve?

...És nem ok nélkül.

2023. okt. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommented

Télen penészedés volt esetleg?

Mivel fűtöttétek?

2023. okt. 25. 18:41
 6/23 anonim ***** válasza:

Egy tanulságos videó mire belekezdenèl, a segítsèggel:

[link]

Ezenkívül egy könnyűszerkezetest könnyű elcseszni, sok a buktató. A linkelt szakinál sok èpítèsi hibát találsz, de van jó lègzárást bemutató videó is.

Tèny, hogy nagyon jól szigetelt èpületet lehet felhúzni. Így tèlen olcsón kifűthető. Nyáron gyorsan túlmelegszik, mert hiányzik a hőtároló tömege. Tervezésnél fontos a tájolás ès benapozás, árnyèkolás. Klímával kevès energiával hűthető.

Egy jó könnyűszerkezetes ház nem olcsó!

2023. okt. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 mindentudó99 ***** válasza:
0%
Azt ugye tudod hogy kalákában építkezés már nincs?
2023. okt. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Nem hitelre épitkeznénk és tudom biztosan hogy van, ugyanis elég közeli rokonom most kezdte így az építkezést kalákában.

Persze mások a feltételek de szerencsére nekik minden majdnem minden szakember családon belül megvan.

Köszönöm a videót megfogom nézni

2023. okt. 25. 19:45
 9/23 anonim ***** válasza:
9%
Azóta már megint van kalákában építkezés :D
2023. okt. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Régi könnyűszerkezetesről van tapasztalatom, közel 30 éves, fém vázon gipszkarton. Édesanyám lakik ott, én már nem.

A meleg hamar elillant belőle télen, nyáron viszont éjjel nyitott ablakokkal még akkor is nagyon kellemesen vissza lehetett hűteni, mikor a téglát már rég nem. A nap viszont könnyen felfűtötte, de ez ellen nagyon jó védekezés volt a ház körüli sok-sok fa, amik a falfelületek és ablakok nagy részét beárnyékolják.

Amikor a kánikulák között van egy kis lehűlés, éjjel 20 fok alá hűl a levegő, és a mi 2. emeleti téglalakásunkban az egész éjjeli szellőztetéssel épp csak elkezd végre elviselhetővé válni a hőmérséklet (közelebb kerül a 25-höz mint a 30-hoz), akkor ha átmegyek anyámhoz, huszonegy-két fokban didergek. Még délután is. Egyik helyen sincs klíma. De a fák nélkül szerintem napközben visszaszökne nála is 25 fölé.

A vizes helyiségekben a fémváz elrohadt a falban 20 év alatt. De szerintem annak idején a kivitelezők nem sokat adtak a vízszigetelésre.

Ma már gondolom ennél jobb hő- és vízszigetelésű könnyűszerkezeteseket raknak össze, főleg ha a leendő tulaj (és a család) maga gondoskodik arról, hogy minden rendesen meg legyen csinálva.

2023. okt. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!