Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A kazánunk nyomása fűtés...

A kazánunk nyomása fűtés alatt 1,5-te lett beállítva, de mikor nem megy a fűtés, leesik majdnem 0-ra. Ez normális?

Figyelt kérdés
nov. 8. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Hát a legtöbb kazánnál 0,8-1,5 bar mikor nem megy mikor megy akkor max.2,5 bar, kb ez lehet jó.
nov. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Várd meg amig lehül a viz.Ekkor kell 1.4-1.5 re állítani.

Ha nem kondenz kazán,akkor a fűtővizet állitsad 60 fokra .

Kondenznél 56 is bőven elég. A használati meleg víz,ha ezt is tud a kazán bőven elég a 45 fok.

Azért esik le,mert a tágult vízhez lett állítva .

nov. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tehát, nem normális.
nov. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az nem jó, nem szabad annyit ingadozni neki.

Nekem 1-re van állítva hidegen és kb 2-re meg fel amikor fűt.

Felkellene nyomatni levegővel a tágulási tartályt.

Tehát leengedni a vízből és utána nyomatni a levegőt .

Én ezt saccra szoktam, majd úgy állítom be a nyomást.

nov. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Van egyáltalán levegő a tágulási tartályban?

Maga a víz nem tágul sokat, 20-60C között 1%. Pont azért kell a rugalmas levegő a tartályba, hogy közel állandó értéken tartsa a nyomást.

Tudtommal akkor jó, ha pár tizedet változik csak a nyomás

nov. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
szia, utolsó kettő írta a jót. Ha nincs külön tágulási tartályod, akkor a kazán sajátja ment tönkre. Általában kiszakad a membrán. Ha ez a helyzet, egyszerűbb betenni egy plusz tágulásit a rendszerbe és olcsóbb is, mint a kazánét javíttatni. Ha van külsőd, akkor meg azt kell cserélni. Aki cseréli az állítsa be a nyomást rajta, ezután 1,2-1,5 közé állítsd be a rendszert hidegen, utána sem szabad feljebb mennie csak minimálisan.
nov. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem Ariston van, nincs rajta hőfok, hogyan tudnám beállítani rajta a 60 fokot? Ugyanez a bajom, folyamatosan töltöm neki a vizet, hogy legyen nyomás. Kb 1 hét alatt elmegy.
nov. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bist válasza:

Az utolsónak!

Ha elmegy egy hét alatt a nyomás, annak nyomának kell lenni.

Keresd meg, hol mehet el a víz, mert a sok töltéssel vízkövet viszel be a rendszerbe. Drága lesz hosszútávon.

nov. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valahol levegő lehet a rendszerben. A levegőnek melegítés hatására megnő a nyomása. Légtelenítsd ki a rendeszer rendesen, radiátoronként, méghozzá maximumra felfűtve a vizet. Ilyenkor kiválik a vízből a megkötött gázok nagy része.

Ha lehült, tölts rá. Melegítéskor elképzelhető, hogy a szelepen kienged valamennyi vizet a kazán, ha túllépi a maximumot. De ez normális.

nov. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!