Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Viessmann Vitodens 100 W...

Viessmann Vitodens 100 W kombi kazán rendszernyomást miért nem tudom növelni a szabályzó szeleppel?

Figyelt kérdés
a kazántest alján van egy kék színű tekerhető szelep, de kézzel nem tudom elforgatni. Meg sem moccan.A kazán pár hónapos. Szerelő hétvégén nem elérhető. Tudnátok segíteni hasonló tapasztalat alapján?

#kazán #viessman
nov. 24. 20:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mert nagyon meghúzták,beragadt .
nov. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Minek akarod tekerni? Milyen nyomást akarsz növelni? Szabályzó tekerèssel nem növelsz semmit, max tönkreteszed, ha túl nagy nyomást engedsz a rendszernek.

Vízhiányos-után kène tölteni.

nov. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ahhoz ne nyúlj hozzá! Az egyik vízvezetéken kellene legyen sima szelep, amit tudnál kicsit nyitni-zárni és azzal lehetne a nyomást állítani, de a szerelőnek mutatnia kellett hogy melyiket és milyen nyomástartomány a helyes.

Mi most a nyomása és mennyire szeretnéd növelni, miért?

nov. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Na erre kíváncsi leszek, mert nekem is ilyen kazánom van.
nov. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat. Nem, nem lett erősen megszorítva. Már a beszerelés napján is kértem a szerelőt mutassa meg mit, hol, hogyan kell tekerni a víznyomás szabályozáshoz. Akkor is alig mozdult, most meg egyáltalán, még szerszámmal sem moccan, de túlerőltetni sem akarom. Szerelő a Holdban. "Magad uram, ha szolgád nincs."


Jelenleg 0,7 bar a rendszer nyomás, ezt akarom a szelep elfordításával feltornászni 1,3 - 1,5 barra. Hogy miért esett le arra most ne térjünk ki, az normális fejlemény volt.


Most nem tudok fűteni, amíg azt rohadt gagyi minőségű szelepet nem lehet elfordítani az óra járásával ellentétes irányban. Időközbeni telefonos szakmai segítség szerint a szelep műanyag tömítése beragadt, a meneten nem tud elfordulni.


Szerintetek szabad-e tovább erőltetni egy hosszú szárú fogó használatával, hogy a beragadt állapotot megszüntessen, vagy az túl kockázatos. Ez alapvetően nem olyan beállítási esemény, amihez szakembert kellene hívni.

nov. 25. 19:26
 6/19 anonim ***** válasza:

Igazából fogalmunk sincsen, milyen alkatrèszt akarsz tekergetni.

Műanyag szelep tömítès nem tud beragadni, pláne ha most szereltèk fel. Ha egyeltalán szelep, ès nem egy nyomásszabályzót akarsz feszegetni, amivel nyomást növelni nem lehet a semmitől. Ezek tekerőjèt sokszor fel, vagy bekell nyomni a tekerèshez.

De víz utántöltès nèlkül nem megy fel a nyomás

nov. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

#5 Ott a gond, hogy nem látjuk milyen szelepre gondolsz. Nekünk 300-as van és ahogy írtam, az egyik vízvezetéken van külön az a szelep amin keresztül vizet kell engedni a rendszerbe a nyomás növeléséhez.

Az a baj, hogy ha te nyúlsz hozzá a szelephez és te csinálsz vele valamit nem a szerelő akkor legközelebb simán mondhatják, hogy nem él a garancia mert nem szakember csinálta, így ha hibát találnak is a te károd lesz. Ez főleg egy új berendezésnél fontos.

Sajnálom, hogy most ilyen gondod van, de mi lenne ha megpróbálnál egy képet feltölteni, hátha akinek a 100-as változata a kazánnak az meg tudná róla mondani, hogy nála azzal kell-e állítani vagy mással?

nov. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

[link]


fenti linken látható a kazán alsó panele. Azon látható egy kék színű tekerhető ásványvíz kupakhoz hasonló alkatrész. Ezzel kellene növelni a fűtésrendszerben a most túl alacsony víznyomást. Ez az, ami beragadt. Hogy tudnám ezt működésre bírni ?

nov. 26. 11:27
 9/19 anonim ***** válasza:

6# nál le van írva, ha olvasnád ès adnál visszajelzèst!

Mindazonáltal nyomást csakis víz hozzáadásával tudsz növelni-csinálni!

Tehát ha víz folyt ki, vizet kell utántöltened!

Mèg mindig nem tudod mit is csinálsz! Ha egy nyomásszabályzót eltekergetsz, az esetleges túlnyomás (gyárinál nagyobb)engedèsèvel kinyiffantod a kazánodat!

nov. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Úgy érted, ha 0,7 bar ról felemelem a rendszer nyomást 1,5 bar ra a képen bemutatott nyomás szabályozó elfordításával, azzal okozok kárt ??????


Vizet a készülék technológiai kialakításából adódóan a képen is bemutatott szabályozó eszközzel lehet a kazánba beengedni, ezzel normál üzemi szintre növelve a víznyomást a küslő hálózatról. Ezt nem a kisujjamból szoptam, hanem az a kazánszerelő szakember erősítette meg a néhány hónappal ezelőtti üzembehelyezéskor, akit a tudás abszolút birtokosának illik elfogadnom.


Vagy te , vagy én értek félre valamit az itteni kommunikációnkban.

A képen megmutatott szabályzó eszköz szerinted nem a kívánt célt szolgálja ? Milyen tapasztalat , tudás birtokában állítasz mást, mint a kazánszerelő, aki üzembehelyezte ?

nov. 26. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!