Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Létezik fényerő szabályzós...

Létezik fényerő szabályzós csillárkapcsoló?

Figyelt kérdés

Adott egy nappali abban két csillár. Mindkét lámpát két helyről tudom kapcsolgatni. A kapcsolók 2 billentyűs kapcsolók. Át tudnám ezt alakítani fényerő szabályzósra?

Plusz kapcsoló hely nincs.



2014. szept. 20. 23:09
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Lehet kapni kimondottan ilyen kapcsolókat minden villanyszerelési üzletbe. Egyetlen hátránya az hogy az izzókat hamar tönkreteszi, az erősség szabályozása végett.


Mi amikor ideköltöztünk ilyen kapcsoló volt a nappaliba de folyton csak a baj volt vele mert ha odaértem akkor hirtelen kapcsolt fel erős fényerőre és elég hamar tönkrevágta az izzókat, ha folyamatos érintéssel szabályoztam halványról erősebbre az is gondot okozott vele időnként. Na meg persze az energiatakarékos izzók vibráltak miatta. Amikor a kovácsolt csillárt amit itt hagyott az előző tulaj azt átalakítottam LED foglalatosra, na az egyből tönkre vágta, így lecseréltem normál kapcsolósra. Persze lehet kapni modernebb kapcsolókat amik már bírják ezeket, de mindenképp kérdezd meg az eladót hogy ő mit javasol.

2014. szept. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%
Ledeket, kompakt izzókat nem lehet így vezérelni, azoknak fix feszültség kell a működéshez. Csak a régi típusú izzószálas izzókat lehet ilyen kapcsolóval halványítani. Azokat viszont nem teszi tönkre hamarabb. Ha nálad így volt #1, akkor ott valami más okozta a gondot. Nekem is ilyen kapcsoló volt felszerelve, amíg ott laktunk 12 év alatt egyszer sem volt szükség izzócserére a szobámban.
2014. szept. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
45%

Senki se válaszolt a kérdésre.


A csillárkapcsoló, az 2 db kapcsoló 1 "tokban". Ennek a helyére csak 1 db fényerőszabályzót (dimmert) tudsz feltenni, (tekergetőset), de ezt csak sima izzószálas lámpához, vagy halogénlámpához tudod használni, illetve lehet kapni dimmerelhető energiatakarékos fénycsövet is. A sima fénycső, sima led nem variálható, viszont a led-et egy kis előtételektronikával természetesen lehet, de a régi foglalatokba csavarhatóakat nem. :)

Van még 1 megoldás, bár gányolni kell. Veszel egy távirányítós kapcsolót, olyat aminek van teljesítményszabályzós része is, nem csak sima ki-be kapcsolós, és ebből 2 egységet a csillárhoz beépítesz - valahogyan. Ezt már tudod külön is macerálni úgy ahogy eredetileg elképzelted, sőt, akár az ágyból fekve.

2014. szept. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!