Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül belülröl...

Mennyibe kerül belülröl megépíteni egy 100m2es házat?

Figyelt kérdés
Van egy 2 szintes házunk amelybe összes nyílászáró megvan, nappalit, konyhát fürdőszobát kéne berendezni. Víz gáz áram nincs bevezetve. Parketta csempe burkolat nincs megcsinálva. Mennyibe kerülne körübelül ezt mind megcsinálni? Csak nagyjából hogy 5-10 millió vagy 40-50 millió Ft?

nov. 26. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Valahol a kettő között.

De inkább 30+

nov. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ hogy milyenek az igények ill mekkora a nm?Vagy hogy mint irod vill,gáz még nincs bekötve.Kell e klima,a fütés elektromos vagy gáz van e külső szigetelés?Sok mindentől függ.De szerintem 25-30M alatt biztos nem áll meg alaphangon!Főleg hogy egy hatalmas kétszintes házról van szó.Igazi pénznyelő,nem lesz olcsó!
nov. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is 20-30 millió körüli összegre tippelnék igénytől függően, nem mindegy, hogy egyedi gyártású konyhabútor, vagy valami elemes filléres, nem mindegy, hogy márkás szaniterek, vagy a helyi barkács bolt legolcsóbbja, nem mindegy, hogy a legolcsóbb kiárusított burkolatok, vagy egy közép/felsőkategóriás, nem mindegy, hogy a fűtési rendszer, belső nyílászárók, stb. megvannak-e már. És akkor bútorról a konyhán kívül még nem beszéltünk.
nov. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Max 10 millió, minőségi anyagokból, ha saját magadnak csinálod!!!

A víz / Gáz / áram bevezetése fog elvinni ebből legalább 4 milliót összesen.

Ha már áramot is vitetsz be egycsapással a H tarifás áramkört is igényeld meg, legalább kettő darab azonos típusú klímára.

nov. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Ja és mégvalami. Felejtsd el az összes kerámia, meg hidegburkolatot! Csak melegburklolat, abból is vízállót, ha egyben tűzálló is az mégjobb!

Én is mostanában újítgatok, csk 52 nm hőszigetelő lábazati xps beltérre volt 220 ezer ft... Aki 20-30 millióval akar jönni az erősen le akar rántani! Klímát is ha veszel én elhiszemn, hogy 280-330 körüli ajánlatokat adnak neked a klímások, de a nagykerben a klíma csak 140 ezer ft!!! Külföldön mégolcsóbb (pl: szlovénia) Gáz külön meg nem kell bele mert 3 méter távolságig (split + külső egység) a sját gyári gázmennyisége elegendő!!!

Azaz ha tudod melyik csapokat kell elzárni stb, egyedül is felrakhatod féláron magadnak!

Előző voltam.

nov. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, mit értesz azalatt hogy

" Csak melegburklolat, abból is vízállót, ha egyben tűzálló is az mégjobb!"

Például konyhába mi mást lehet lerakni ha nem metlaki lapot? Vagy csempe helyett milyen melegburkolatra gondolsz? Valami modern műanyag lap?

nov. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Konyhába?


Simán tölgypadló..


Falra mehet műanyag, én baromira megbántam az összes kerámia burkolatot, mert baromi hideg, megáll a pára rajta, és csúszik is vagy nehezen szárad fel, necces rögzíteni rajta dolgokat, ha nem találja el mögötte az ember a téglát csak modjuk a tégla közét.

nov. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"megbántam az összes kerámia burkolatot, mert baromi hideg"

Padlófűtéssel nincs ilyen gond.

nov. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Simán tölgypadló"

Hajópadlóra gondolsz? Elázik a víztől nem? És ugye a hagyományos fölmosás sem működik, mert viaszos cuccal szokták csuszikolni.

Csempe helyett milyen műanyagburkolatot javasolsz? Nem karcolódik össze idővel? Bírja -e vajon azt a hőt, amely teszem azt a sparhelt vagy a tűzhely fölött keletkezik?

nov. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Padlófűtéshez felverheted az egész szigeteletlen beton aljzatot és újrabetonozhatod, ez főleg akkor buli, ha földszinten laksz társasházba, meg kb 5x annyiba is kerül mint egy melegburkolat alatta xps-el.


A normális svédpadló nem ázik el, de gondolom egyébként sem uszoda lenne a konyhából, felmosni , kiborítani rá egy vödör vizet, gond nélkül lehet, és egy csőtörés sem fogja végérvényesen kinyírni.

nov. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!