Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Olyan áthidalási módszert...

Olyan áthidalási módszert keresek, ami max 7,5 cm vékony, és tudok vele képezni egy 100x100 centis felületet, és elbír egy kandallót és egy ember súlyát a középen. 150-180 kilót. Milyen megoldások lehetnek erre?

Figyelt kérdés

Egy kandallónak építek egy magasítást, az oldala egy-egy sor dekor tégla lenne, viszont kell egy tartó és egyben ülö felület a kandalló alá, a két tégla sort összekötendő. Milyen megoldással lehet megoldani? A felület tetején cssempe lesz majd, tehát akár az is müködhet, hogy előre legyártok egy beton lapot bevasalva, de a kérdés, hogy létezik valami előre gyártott anyag, hogy ne kelljen ezzel heteket bibelődni? Néztem vannak ilyen méteres térkővek, de azoknak nem tudom mekkora a szilárdsága, teherbirása, mivel nem ilyen célra készítik. Mit javasoltok? Az ablakhoz való áthidalókat néztem, 20 ezer környékén jönne ki belöle, de szerintem pocséklás, és lehet van jóval olcsóbb és talán esztétikusabb megoldás is.

A emelvény alatt egy tároló lesz, így nem lehet középen feltámasztani.

Még arra gondoltam, hogy egy (8-10mm) térhálót picit besűllyestenék a téglákba, és arra rá fektetek ytong téglákat (7,5-set) össze ragasztva habarccal.

Van valami professzionálisab mégis költség katékonyabb és szép megoldás amire nem gondoltam?

Vagy esetleg még arra gondoltam, hogy valami zárt szelvényes szerkezetet építek, és arra gipszkarton, vagy valami hordozó anyag amire lehet csempézni.

Betonit lap esetleg.

Mi a célszerü ebben az esetben?

Ti hogy csinálnátok? (a design ami kellene egy szép csempézett tároló és emelvény egy kandallónak, ami elé akár le is lehet üllni ha épp nem túl meleg, vagy amikor nincs fütés szezon)



nov. 28. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Legolcsóbb megoldás erre a feladatra az, hogy helyszínen öntesz betont, bevasalva. Ha az áthidaló árát sokallod, akkor ennél olcsóbb megoldás nincs. Téglából nem kapsz olyan áthidalást, hogy az közel másfél-két mázsát elbírjon! 10cm alatt nem beton van, hanem valamiféle szar, ennek okán méter x méteres 10cm-es vasalt lapot ne akarjál előre legyártani, mert megszakadsz, amikor azt ráemeled! Ott öntsd rá a helyszínen! Ki kell zsaluzni, és kiönteni. Meglehet csinálni szépen is a zsaluzást, normális faanyagból. Nem mennek rá hetek, max. pár óra a zsaluzásra meg némi plusz, mire kikevered a betont, majd kiöntöd! Az meg direkt jó, ha alatta tároló van, legalább könnyen kibontod a zsalut. Az oldala meg én azt javaslom 2 sor tégla legyen, kötésben.
nov. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Nem igazán értem miért akarod megemelni a kandallót? Miféle tárolót akarsz alá tenni? Mit tennél bele és milyen magas lenne?

A fűtésnél az a legjobb ha alacsonyan van, a kandallónak is a legjobb alacsonyan. A meleg felfelé száll és ha megemeled, akkor rontod a hatásfokát.

Miért kell hogy egy embert is elbírjon? Milyen kandalló fér el 100x100-as felületen egy emberrel együtt? Hozzá fog érni a forró kandallóhoz ilyen kis helyen és összeégeti magát.

nov. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mit fogsz rakni az egy sor tégla magasságú tárolóba??

#2-vel egyetértek.

jan. 11. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!