Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Megérheti a villanykazán?

Megérheti a villanykazán?

Figyelt kérdés

Jelenleg a 130m2-es egy szintes házam fűtését gázkazán/klíma látja el.

8kw napelemem van, és a megtermet áram kb egyharmadát fogyasszuk el. Még se elektromos autó, se semmi komolyabb villamos fogyasztó nincs.

Erősen gondolkozok egy 4Kw-os villanykazánon, amivel a felhasználatlan többletet eltudnám fogyasztani, és addig sem a gázt fizetném.Ha a kazán csak annyit látna el, hogy a padló nem hül ki hidegre, klímával kombinálva jól működhetne.

Jelen felállás szerint! még 9.5 évig éves elszámolásba tartozok.

Ezzel kapcsolatba lennék kiváncsi más véleményére, tapasztalatára.


dec. 2. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
kevés lesz a 4 kw!
dec. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 puritan ***** válasza:
100%

Ha szaldó elszámolásban vagy és a nyáron megtermelt áramot lehetőséged van télen elfogyasztani, akkor megéri. Minden más esetben deficit a villanykazán.

A 4kw szerintem is kevés lesz. Legfeljebb rásegítésnek elég.

dec. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha van padlofutes, építs be hőszivattyút a kazán mellé/helyett.

És akkor full elektromosan tudsz fűteni.

dec. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A kb 400 ezer foritos beruházás helyett 3-4 millió? Értem, hogy gazdaságosabb a höszivaatyu, de ha van annyi áramom, hogy fedezze a villanykazánt is, akkor lényegébe nem éri meg a hőszivattyu. 10 évnél tovább az sem megy hiba nélkül, meg sose térülne.
dec. 3. 09:35
 5/6 anonim ***** válasza:

"Jelenleg a 130m2-es egy szintes házam fűtését gázkazán/klíma látja el."


A klímával fűteni is lehet, ráadásul sokkal gazdaságosabban, mint a villanykazánnal.

dec. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megérheti, de ne 4kW-os kazánt vegyél, hanem 10-15kW-osat. Ha lejár a szaldós rendszer, akkor meg lecseréled a villanykazánt valami másra.

Hőszivattyús rendszernek meg óriási a kiépítési költsége, bizonytalan az élettartam, a karbantartás, igazából a jó szakembert is nagyítóval kell keresni... Meg anyaghiány is van, hónapokat kell várni amire megjön a szivattyú. Villanykazánt meg holnap beszerelik ha akarod... Nameg hőszivattyú csak padlófűtéshez jó, nincs olyan hogy 60-70-80fokos előremenő ág. Max 40fok,de 30-35 az ideális. Radiátorokkal meg is fagytok.

Még a klíma az, amin elgondolkodnék. A villanykazánon beállítanál egy alaphőmérsékletet (pl. 15fok), és ahol melegebbet akartok ott klímával plusszba ráfűtetek. De ez se olcsó. Helyet kell keresni a kültéri egységnek, ami egy ocsmány láda gyakorlatilag. Utcafrontra nem teheted, szomszéd felé se... Lehet hogy 15-20méter cső kell a beltéri és kültéri egység között, ez kapásból plusz több százezer Ft. Ha eldugul vagy megreped akkor meg keresd hogy hol van a hiba...

De cserébe viszonylag gazdaságosan fűtesz. A felvett villamos energiából átlagosan 2,8-szor nagyobb hőenergiád lesz. Persze nem az igazi, mert ez levegő-levegő rendszer. Ha levegő-viz rendszer kell, vagy víz-viz rendszer, az elvileg még jobb energiakihasználtságot ad, de akkor visszatértünk a hőszivattyúhoz, amiből a víz-víz rendszerű 10milliónál kezdődik.

Nem könnyű a döntés. Én pl. már kiesek a szaldós rendszerből. Már kitanultam minden fűtésrendszert, de hiába, pontosan ugyanott tartunk mint a 80-as évekbe. Arra jutottam, hogy a vegyestüzelésű kazán lesz a legjobb.

dec. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!