Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A fal melletti CD profilt...

A fal melletti CD profilt hogyan csavarozzam a direktfüggesztőhöz?

Figyelt kérdés
Álmennyezetet építek és nem főtartós szerkezet lesz, hanem direktfüggesztőkkel fogatom fel a CD profilokat a mennyezethez. A fal melletti CD profilok fal felé eső oldalához viszont nem fér oda a csavarozó, hogy a direktfüggesztőket a profil odalához csavarozzam. Van ehhez valami trükk, vagy hogyan oldják ezt meg? A segítséget előre is köszönöm!

dec. 11. 07:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Közvetlen a fal mellé nem szükséges CD profilt tenni. A faltól 20cm-re szokott kerülni az első CD profil. Az a 20cm elég ahhoz, hogy egy kisebb géppel odaférj. A gipszkarton szélét a falra felfúrt UD profilhoz is oda tudod csavarozni. Arra ügyelj azért, ha ilyen szerkezetet építesz, hogy a direktfüggesztőket nem lehet tipli+csavarral rögzíteni a mennyezetre, beütőékkel vagy beütődübellel lehet csak azokat rögzíteni!
dec. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha szigorúan vesszük a beütődűbel is műanyag tipli.
dec. 11. 12:20
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 Igen, de ide fémet kell használni! Én ilyennel tettem fel a direktfüggesztők pálcáit

[link]


A vázat meg úgy csináltam ahogy ebben a videóban is építetteték

https://www.youtube.com/watch?v=z-6PrGKiDns&list=PL152ZG85VR..

Az falra felfúrt UD profilba ,meg akkus fúróval simán betudtam hajtani a kartoncsavart.

dec. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elvileg azzal sem lehetne, de meglátásom szerint semmi logika nincs benne! Előfordul, hogy a beütőékkel nem tudod megfelelően rögzíteni... attól függ, milyen a födém. Ugyebár a gerendákat elvileg meg se fúrhatnád, ált. mégis megszokták ha másképp nem megoldható, épület ettől még nem gyengült meg. Nekem ez nem szakmám egyébként (szerintem nincs is ilyen szakma) de ha logikusan végig gondolod a dolgot, van különbség a csavar+tipli és a műanyag beütődübel között! Amennyiben a műanyag beütődübelt (tiplivel együtt) átdugod a direkttartón, akkor a dübel műanyag tipliének kialakítása okán a tiplivel együtt húzza azt a súly (tehát nem a csavart húzza kifelé a furatból, hanem a tiplit húzná kifelé, ha tudná), mivel a tiplivel együtt húzza a súly, így elméleti síkon ugyanúgy feszül az a húzóerőtől is, ahogy az ék is. Akkor húzná ki a súly a tipliből a csavart, ha a súly csak a csavarra, a csavarfejre esne!

Mondjuk zárójelesen megjegyzem, hogy egy kib.... csillárkampón lógnak tetves nehéz csillárok is az országban 50-60 éve is anélkül, hogy bárkinek is a fejére estek volna és lehet mondani azt, hogy hát azért az súlyban mégsem ugyanaz, mint a gipszkarton, de, de igen, mert ott 1 csavaron van az össz súly, itt meg annál lényegesen több csavaron van az össz súly.

dec. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Vasbeton szerkezetekbe valóban kiváló ez a fém feszítődűbel, nekem kerámia béléstestem van. Ahhoz sajnos nem jó.
dec. 11. 13:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Én mikor csináltam az álmennyezetemet, akkor a Rigips oldalán voltak letölthetó oktató pdf-ek, arra fixen emlékszem, hogy külön kitértek arra, hogy a mennyezeti rögzítésnél nem szabad használni műanyag tiplit, beütődűbelt, csak fémet. Függesztőpálcát használtam, és itt kellett is a fém dübel, mert elég nagy a pálca szeme, de én még azért egy fakötésű alátétet is tettem alá. A 6-os műanyag beütődübelt szerintem simán át is húzná a szemen.

Sajnos a rigips oldalán nem találtam már meg ezeket az oktatófüzeteket, de ilyen volt mint ez:

[link]

Üdv:2-es

dec. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!