Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ki milyen márkájú ablak...

Ki milyen márkájú ablak mellett döntött,és miért az lett a befutó?

Figyelt kérdés
dec. 14. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Kömmerling GU vasalattal. Az indok az ár/érték arány volt. 6éve vannak már meg és a toló-bukó terszajtó kivételével mindegyik tökéletesen működik, ez az egy ami valami oknál fogva - lehet beépítési - nem záródik 100%osan..
dec. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk salamander gyártmányú müanagy ablakok vannak


Hogy miért?


Mert olcsó volt.


De amugy meg vagyunk elégedve vele,a régiekhez képest szuperül hang és hőszigetel, és szép fehér:)

dec. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Spalettát szerettünk volna idővel, ezért fa ablakokat vettünk. A közelben volt egy olyan cég ami fa ajtókat, ablakokat árult - magyar gyártmányt - és tetszett az áruk és a kinézetük is, ezért náluk vettük meg az összes ajtót, ablakot, a biztonsági bejárati ajtókat kivéve.

Aztán kiderült, hogy az ajtók (más cég készítette mint az ablakokat) vacakok. Nem I. osztályú, mint ahogy rájuk írták, hanem inkább harmadosztályú termékek. Küzdöttem a céggel mire kicserélték és már elfogadható darabokat kaptunk helyettük, de azok sem voltak hibátlanok. csak akkor már nagyon sürgősen be kellett építeni és nem volt idő másik fajtát keresni amit meg is tudtunk volna fizetni úgy, hogy közben a sok százezer forintunk meg náluk van.

Volt olyan ajtó amiből hiányzott a belső, összezárt, kívülről nem látható élén egy 1 cm széles 3 cm hosszú darab. Volt amelyik farészén konkrétan lyuk volt, kiesett a fenyőfából a görcs és egy cm széles lyuk volt az ajtón. Megszámoltam, az egyik ajtón 11 olyan durva hiba, sérülés volt amiből 1 miatt is visszadobod. A cégnél mindet én magam néztem át fóliával becsomagoltan, mert kibontani nem lehetett, ott ezek a hibák nem voltak láthatóak csak amikor leszedtem a fóliát és szétnyitottam az ajtókat.

Egész ügyesen kitanultam, hogyan kell a faglettet használni - kényszerből - és így már nem látszik rajtuk semmi hiba. De akkor ez nagyon sok időt, munkát és mérgelődést jelentett.

Azt nem bántuk meg hogy nem műanyag hanem fa nyílászáróink lettek, az ablakokkal semmi gond azóta se és szépek. Csak időnként le kell festeni kívülről. Sajnos spalettánk végül nem lett, de talán majd valamikor. :)

dec. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi Gealan-t vettünk. Az ablakokkal semmi gond, szépen záródnak, jól szigetelnek. Viszont a sorolt teraszajtó és a bejárati ajtó felemészti az idegeimet. Mindig állítgatni kell, de sokszor már nincs hova, így nem tökéletesek.
dec. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Paczalos István ***** válasza:
Egyedi gyártású ablakok kerültek be a házba, méretek alapján gyártották le őket Szombathelyen. Az Üveget pedig a régi munkahelyemről, a Veluxtól vettem. Annyi, hogy nem a drága kripton töltetű, hanem az Argonnal töltött üveget tudtam szerezni. Szerencsére még élt a dolgozói kapcsolati tőkém..
dec. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!