Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vegyeskazán+puffer es radiator...

Vegyeskazán+puffer es radiatorokkal ki lehet fűteni egy vályogházat?

Figyelt kérdés

Fűtési rendszer kitalálása előtt állunk. A ház egyik fele 70 nm(ahol szobák és fürdő van) régi vályogház 50es vert fal szig nélkül.

Az új rész 40nm ahol konyha étkező nappali van az 30 porotherm +15 EPS ide gondoltunk padlófűtést. A Régi részbe pedig radiátorost.


Vegyes kazánt pufferrel, és talán gázkazánt is betennénk.


Viszont félek hogy hideg lesz a régi rész. Nekem a vegyestuzelessel 90es évekbeli tapasztalatom van,b30 téglaház tehát jól befűtött, este 28 fok éjjel nem tettünk rá így reggelre 18 lett.


Szerettem azt a bedurrantott meleget és úgy gondoltam hogy jó lesz az a valyogházi részbe és a puffer miatt meg éjjel is tudja 21-22 tartani.


Viszont ha teljesen szabályozott a rendszer akkor nem lesz nekem a forró radiátor élményem, kb50fok lesz a radiátor. Ki tudom fűteni így is majd a valyog részt? (30 cm födém hoszig lesz, csak a falakon nem)



#fűtés #vályog #vegyeskazan
dec. 18. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem a kérdést, mindent ki lehet fűteni, ez csak a kazán teljesítményén és a pénztárcád vastagságán múlik.


A vályogos részre feltétlenül külön fűtés kört köttess (külön szivattyú+ termosztát) mert sokkal jobban kell majd fűteni, mint az új részt.

dec. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vályog házon helyiség légm3*65=radiátor teljesítmény. 1 szoba termosztát a radiátoros körnek és minden radiátorra termofej! A termosztát a leghidegebb helyiségben legyen, ott a termofejet maxra ki kell nyitni. Elsőre úgysem lesz jó helyen :).

A padlófűtés külön szabályzókörrel működik 1 termosztáttal.

A vegyes kazánhoz kb 1500 literes puffer szükséges, vagy 2*800 literes.

Ez kb 4 milliós tétel gázkazánnal együtt.

Én kihagynám a vegyes kazánt, akkor kb 2,5 ből megvan.

A maradékból pedig nyílászáró csere a vályog házon és 30 cm üveg gyapot a födémre. Bele fogsz férni a keretbe!

dec. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Így van. Ne a fáskazánra költs, rengeteg meló van a fával, az árából inkább szigetelj. Sokkal jobban megéri.
dec. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 mindentudó99 ***** válasza:
A gázkazánom 50 fokos vize is befűti. Akkor a vegyes kazán 60-70 fokos vize is
dec. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen kb 4M szánunk a gépészetre (belefér a vegyes puffer, gázkazán) ezen felül lesz ablakcsere födém hőszigetelés stb.. egyedül a homlokzati fal szigetelését nem csináljuk meg. Nem tálaltuk meg a megfelelő anyagot még. (Kőzetgyapot kizárva, nád macerás, steico drága)


Több fűtési lábon akarunk állni ezért maradt e kettő. Még fiatalok vagyunk nincs gond a fa feldolgozásával.


Köszönöm a válaszokat, külön körön lesz mindenképp hisz az egyik padlófűtés alacsony hővel a másik radiátoros magas hővel.


Honnan tudom mi lesz a leghidegebb helyiség?


Köszönöm a képletet. Ami ez alapjan kijön az tuti jó?

Mi történik ha pl mindenhová nagyobb radiátort teszek mint a számítás eredménye?

dec. 18. 14:10
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Első körben keress meg egy épületgépészt, ne a Csőhallító Ferire hallgass, mert az ő "így szoktuk" munkavégzése neked nagyon drága lesz.

A gépész el fogja mondani mit és hogyan érdemes. Esetleg még egy tervet is összerak, amire már tudsz árajánlatot kérni a mesterektől, amit még akár össze is lehet majd hasonlítani.


Nem kevés pénzt készülsz elkölteni a fűtési rendszerre. Hibázni könnyű, kijavítani nagyon nehéz.

dec. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Honnan tudom mi lesz a leghidegebb helyiség?

Majd tapasztalat alapján, de általában az északon lévő legnagyobb fal felülettel rendelkező helyiség.


Köszönöm a képletet. Ami ez alapjan kijön az tuti jó?

Szigeteletlen házaknák, vegyeskazánhoz, ez amolyan ökölszabály.


Mi történik ha pl mindenhová nagyobb radiátort teszek mint a számítás eredménye?

Minél nagyobb a túlméretezés annál jobban dolgozik a kondenzációs kazánod. A lényeg hogy egységesen legyen nagyobb. A lényeg max 52°C legyen a visszatérő hőmérséklet a radiátoros körön.

Ha később szigeteled a házat az sem okoz problémát csak pl 55/45°C-os helyett elegendő lesz 50/40°C. (ez most nagyon hasra ütés volt)

dec. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

A padlófűtést kihagynám.Szép divatos neve van,de ez a minden.Jah,meg nagyon drága is .Ha nektek a fa fűtés nem gond,az mellett kell maradni.

Az épület gépész a felmért adatok szerint számol.A jó szakembereknek viszont gyakorlati tapasztalatuk van.Én inkább rájuk hallgatnék.

dec. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Miért? Magas légterű az új rész és elvileg jobb a hőérzet ha Alulról fűtjük.
dec. 18. 15:16
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"A padlófűtést kihagynám.Szép divatos neve van,de ez a minden."

Csak az mond ilyeneket, aki még nem találkozott normálisan kivitelezett rendszerrel!

dec. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!