Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Raknál puffertartályt a...

Raknál puffertartályt a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdés adott.

Egy a házhoz hozzáépített helységben van a vegyeskazánom illetve a gázkazánom. A puffert mindenképp csak a vegyestüzelésűre kötném rá.


Jelenleg a vegyes és a gázkazán zárt rendszeren van, a házba csak padlófűtés van, kb 750 méternyi hossz 16-os átmérővel.

A ház 100 m2, szigetelt.


A puffert biztonsági okokból szeretném, mivel jelenleg ha a vegyesbe begyújtok, a kazán előremenőjéből a víz hőcserélőn keresztül érkezik meg a keverőszelephez amely a osztó-gyűjtő előtt található.

Ez a folyamat szépen működik, viszont kazán túlfűtés esetén a padlófűtés visszatérője is már átmelegedhet kellőképpen, és a keverőszelep nem biztos, hogy a 40 fokos vizet fogja beengedni a padlófűtés előremenőjébe.

Természetesen keringetőszivattyúk is vannak a rendszerbe, de áramszünet esetén szünetmentes táp nélkül problémákba ütközhetnék, mivel a kazán forralja a vizet és nem tud elmenni gravitációval se. Jelenleg van egy 80 literes tágulási tartályom és persze biztonsági szelepem a vegyeskazánon.


Arra gondoltam, hogy rakatok egy 1,5 köbös puffert, aminek helye lenne is a kazánházban..A puffer és a kazán között ha minden igaz 2 colos csövön keresztül a víz megfordulna gravitációval áramszünet esetén is. Viszont a kazán előremenője és a puffer teteje között a magasságbeli különbség kb. 160 centi lenne, nem tudom ez elég-e arra, hogy a víz áramszünet esetén gravitációval megtudjon fordulni a vegyes és a puffer között. A puffer a vegyestől kb. 2 méterre lenne elhelyezve.



Köszönöm szépen a válaszokat!


Ha pontatlanul fogalmaztam valahol, bocsássátok meg, csak érdeklődnék, milyen megoldással lehetne ezt a problémát orvosolni.



nov. 11. 13:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Milyen gyakran van áramszünet?

Sokszor gyújtasz be, hogy utána elmész otthonról? Tekintve, hogy van gáz is.

biztonsági szelep dísznek van?

nov. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
puffer és egy olyan szünetmentes ami min 12óráig biztosan visszi
nov. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
44%

Zárt rendszerű fűtés rendszered van.A nyomásnak mindenhol azonosnak kell lenni.Tágulási tartály csak a gázkazánban van,ha nagyobbat nem szereltek fel mellé.Puffer bekötésével is a nyomás azonos lenne,hísz zárt rendszerről van szó.Én azt látom megoldásnak,hogy mérsékletes fűtés van a vegyesben.

Gázkazánban a tűz azonnal meg szüntethető,nem úgy a vegyesnél.

Ide az a szabály vonatkozik,ha nagy a baj,a tüzet kell kihúzni,és nem a kazánba vizet locsolni.

Az esetedben viszont a víz nem 100 foknál forr,pár fokkal felette.

Ezért kell hogy megfelelő nyomás legyen a rendszerben .

nov. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

6/4" nál is megfordul garvitációval, de a 2" még jobb.


Felület fűtés esetén mindenképpen kellene egy min 500 literes puffer a vegyeskazánhoz. Ez a méret csak arra elegendő, hogy szabályozottan kapja a vizet a padlófűtés.

1000-2000 l között már átmeneti időben elegendő lehet 2-3 naponta begyújtani.

Puffer tartálynál javasolt a kazánvédő kör kiépítése a puffer és a kazán közé. Ezzel elkerülhető a kátrányosodás.

Ezenkívül fontos lenne a vészhűtőkör a vegyes kazánra, ha van puffer, ha nincs puffer.

nov. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


#1: Szerencsére ezen a környéken ritka. A begyújtás csak és kizárólag akkor, ha otthon vagyok, felügyelet nélkül a tűz nem marad. Minden alkalommal nem lenne jó, ha nyitna a szelep :)


#2: Köszönöm az ötletet!


#3: Igen, zárt rendszerem van, a nyomás jelen pillanatban is azonos mindenhol. A gázkazánban valóban van tágulási, viszont magába a rendszerbe is lett beépítve egy Heizer 80 literes tágulási. A mérsékletes fűtést én is megoldásnak látom, de nyugodtabb lennék egy pufferrel ha valóban megfordulna benne a víz áramszünet esetén is gravitációval a puffer és a kazán között. Igaz, zárt rendszerben ha jól tudom 110 fok a víz forráspontja. A nyomás jelenleg is OK! Köszi a választ!


#4: Igen én is így gondolom! Ha a kazán előremenő és a puffer teteje között 160 centi lenne az elegendő már ahhoz, hogy a víz megforduljon 2 col esetében? Gyakorlatilag 1 könyök kellene csak ehhez..

Valóban igaz, a puffer előnye a szabályozottság lenne, vlszeg nagyobb komfortérzetet adna.

A kazánvédő kört keverőszeleppel lehet megoldani a puffer és a vegyes között? A vészhűtökörön is gondolkodtam... Köszönöm a válaszodat!

nov. 11. 16:18
 6/21 anonim ***** válasza:
69%

Úgy gondolod, hogy meg fog térülni valaha is egy másfél köbös puffer ára így, hogy nem csak fával fűtesz?

Biztonsági okokból nem tudom, az én rendszeremben nem szükséges, így nem is vagyok képben.

De a határ alatti gázfogyasztással egyértelműen olcsóbban fűtöd a házat, mint vett fával. Nálam nagyobb ház van és szigetelés nélkül, 23 fokra fűtve, és még így se érem el a limitet. A pufferrel persze leviszed a a fafűtés árát, de kb. csak a gáz árára.

Persze, ha tudsz ingyen fát szerezni, akkor természetesen az a legolcsóbb... Én is vágok évente 1 m3 körül, ezt eltüzelem a nagyobb hidegekben, aztán meg megy a gáz. Tiszta, olcsó, egyszerű.

nov. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 mindentudó99 ***** válasza:
64%
Én is amondó vagyok mint a 6 -os. Szigetelt 100m2 es haznál bőven kedvezményes limit alatt lehet tartani a gázfogyasztás. Tehát szinte felesleges a fatüzelés. Es ha csak hébe hóba használod soha nem térül meg a puffer ára olyan drága már szereléssel együtt. Sokkal egyszerűbb és pláne olcsóbb nyitottá tenni a rendszert. Egy plusz hőcserèlő és egy plusz keringető szivattyú kell hozzá.
nov. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

A keringetők egy autó akksiról is elmennek ha minden kötél szakad. Csak azért, hogy egy esetleges áramszünet és hibás tüzelés együttállást kiküszöbölj szerintem túlzás egy ekkora puffer.

Egyetértek #6,7-tel

nov. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én már el se tudnám képzelni puffer nélkül, nekem 2köbös van 80négzetmétwres házamra, mikor ilyen hideg van csak mint most, lazán elég 2-3naponta begyújtanom és a termosztát tartja a kellemes 20fokot a házban.
nov. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
29%

"Úgy gondolod, hogy meg fog térülni valaha is egy másfél köbös puffer ára"

Egyszer ha nem robban fel a kazán áramszünetkor azért, mert a 2 colos csöveken megfordul a kazán és a puffer közt a víz, akkor már megtérült... Nem spórolni, vagy befektetni szeretne. Biztonságot szeretne.

nov. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!