Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb megoldás: venni egy régi, betonfalazatú házat és teljesen felújítani, vagy építtetni egy kisebb, könnyűszerkezeteset?

Figyelt kérdés

1-2 éven belül esedékes, hogy kertesházba költözzünk. Kb. 20 millió Ft önerőnk lenne, ehhez a jövedelmünk alapján kb. 25 milliót tudnánk még felvenni.


Persze, jó lenne egy új építésű, 90-100 m2-es házat venni, de azok 60-70 millióba kerülnek (Vas megye, Szombathely agglomerációja), és annyink egyszerűen nincs.


Így azon gondolkodunk, hogy vagy felújítunk egy régi házat vagy építettünk egy kicsit. Hárman vagyunk és maradunk is: én, férjem és 2 éves kislányunk.


A férjem eléggé rá van kattanva a könnyűszerkezetes házakra. Egy kisebb, nettó 60-70 m2 alapterületű talán ki is jönne ebből az összegből (a telket valahogy megoldanánk).


A másik megoldás, hogy veszünk kb. 20 millióért egy teljesen felújítandó, de nagyobb, 90-100 m2-es házat és kedvünk szerint felújítjuk. Ha jó, masszív beton fala van, jó az alapozás, ki van benne alakítva a radiátoros hőleadásra a lehetőség, szerintem szintén kb. 20-25 milliót ráköltve lehetne abból is egy lakható, "modern" házat csinálni.


Jelenleg 54 m2-en élünk panelban és ez már határozottan kicsi nekünk.


A férjemnek nem tetszik a felújítós ötlet, én nem vetném el. Ti mit gondoltok? Mit választanátok?



jan. 4. 22:22
A kérdező szavazást indított:
Felújítanék egy nagyobb, régi házat
Építtetnék egy új, kisebb könnyűszerkezeteset
3 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jó, masszív beton fala van"


Én még olyan családi házat nem láttam, aminek betonfala lenne. Mondjuk egyébként se költöznék olyanba.

A könnyűszerkezetesnek több okból sem vagyok a híve. Ha normálisan megcsinálják, alig olcsóbb, mint egy új téglaház felépítése. Egyetlen komolyabb előnye, hogy gyorsabban elkészíthető. És még mindig kiforratlan technológia, kevesen értenek hozzá. A tégla ötezer éve bizonyítja, hogy tartós házakat lehet belőle építeni. Másrészt a könnyűszerk.-nek nincs tömege és a nyári meleget könnyen átveszi.


Én a helyetekben mindenképpen téglaházban gondolkodnék. Amúgy is ebből van a legszélesebb választék. Azt kell kiszámolni, melyik olcsóbb: megvenni egy olyat, ami kis felújítással megfelel nektek, vagy bontandót venni és a helyére újat építeni.

jan. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jaj, igazad van, teljesen hülyeséget írtam! Tégla falazatra gondoltam természetesen. Késő van, nem forog már az agyam. 😅

Köszi a választ!

jan. 4. 23:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp a felújitásra szavazok az 1-es tökéletesen vázolta a képletet!

Keresni kell egy tégla kádárkockát vagy ami megfelel,de mindenképp csak tégla legyen azt alakithatod kedvedre.De arra készülj hogy így sem lesz olcsó,de sokat tudsz spórolni,ha magatok csináltok amit tudtok.

jan. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nalunk a kornyeken epitenek olyan hazakat amiknel hungarocellel falazzak fel es koze ontik be a betont. Igy a szigeteles mar elore kesz van. Az speciel beton falazat.

Arra meg koszurut se ontenek ra.

Nem tudom mennyire jo.


A betonnak a hoszigetelese a fo gond. Meg gondolom az ara.

jan. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi pénzből csakis felújítás.


A könnyűszerkezetes ház semmivel sem olcsóbb a téglától. A kész ház árának alig pár százaléka a fal.

jan. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!