Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Normális hogy ennyire kihűlik...

Normális hogy ennyire kihűlik a ház?

Figyelt kérdés

az adott ház:

-falazata régi b30-asból épült és 10 cm "nikecell" szigetelést kapott


-beton födémes de belülről gipszkarton állmennyezettel le lett burkolva alatta 5cm kőzetgyapot és hőtükörfólia van


-nyílászárok fából vannak duplafalcos, dupla gumis hőszigetelt 22mm-es üveggel


-vegyes tüzelésű lemezkazánnal van fűtve, radiátor és az épület úgy 20-25%-ban van padlófűtés


-az aljzat beton kb 70-80%-a régi tehát az alatt nincs szigetelés, pince/szuterén/alagsor nincs a ház alatt, kívül a házfalához hozzá van építve egy 10 m hosszú terasz és ház fala és a terasz betonja között sincs szigetelés


Ha kint olyan kb 0 és -5 fok között van képes 24 fokról vissza hűlni kb 20-21-re

ha kb -5/-10 fok között van kint hiába csinálok bent 25-26 fokot képes vissza hűlni 19-20 fokra,van olyan szoba amit nem tudok felfűteni 24 fokra, állandóan hideg van ott max ilyen 21,nagyon max 22,de ha ott 22 fok van akkor a ház többi pontján már 28 fok körül van...

Szerintem a szigeteléshez képest nagyon durván visszahűl a ház.

Mitől lehet ez?


Most lehet hogy egy orbitális nagy hülyeséget fogok írni de nekem az tűnt fel hogy a konnektorokból jön be a hideg, oda teszem elé a kezem és azt érzem mint régi ablakoknál hogy "szelel" ez lehetséges?

Ha belegondolok elméletileg lehetséges mivel rengeteg csövet használtak a villanyszerelők és a csomópontok mint pl nappali tv vagy számítógép stb stb ahova sok konnektor kell az mind ment fel a padlásra ahol a vége szabadon van,onnan elvileg le találhat a hideg nem?



jan. 5. 17:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem írsz hülyeséget, a gépészeti áttöréseket is szigetelni kéne. Ha csak ki van nyomva purhabbal az nem igazán szakszerű.
jan. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Valszeg a szigetelés is csak fel van pogácsázva és közötte jár a huzat.

Az 5cm szigetelés a födém alatt amúgy szerintem kevés. A tetőtérben is kéne fektetni gyapotot rá.


Amúgy ha veszel egy infra hőmérőt, megnézheted, van e a falaknál olyan rész ami sokkal hidegebb mint a többi.

jan. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Hát az ott nagyon rosszul van megcsinálva ez meg az...
jan. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

A födémet vissza foltoztam eistrich betonnal, de a csövek vége nyitott, azt nem szokták lezárni valamivel? van 60mm-es gége cső is ami fel megy.


a szigetelést amikor rakták akkor ragasztót is tettek alá vastagon, de hogy az illesztések köze raktak e ez jó kérdés, szerintem nem...ez akkor gond lehet?

Erre már én is gondoltam hogy felülről le kellene gurítani egy 20-as gyapot paplant vagy 2x 20 at egymásra keresztbe húzni, de ez 2 szintes épület és földszinten is kihűlik.

Az említett eszközt már megrendeltem!

Köszönöm a segítségeket!

jan. 5. 19:38
 5/20 A kérdező kommentje:
utolsó pl mi? azért kérdezem mert ha úgy van megpróbálom kijavítani
jan. 5. 19:39
 6/20 anonim ***** válasza:
Mennyi idő alatt hűl vissza?
jan. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
72%

Ezt hívják úgy, hogy teljesen felesleges pénzelb4szás. Fogalmatlanul pakolgatsz, foltozgatsz össze-vissza és csodálkozol hogy nem lesz olyan amit szeretnél. Normális, hozzáértő szakiknak kellett volna szólni! Rálocsoltál egy valag pénzt és sz4r.... Persze hogy kihűl az egész ha mindenhol lyukas és keresztül-kasul átszellőzik az egész ház.

Anélkül hogy hozzáértő látta volna nehogy leteríts a födémre bármit is! Párazárás, meg a csövek megfelelő tömítése nélkül belemegy a pára és b4szhatod azt a pénzt is amit a gyapotra költöttél és még szigetelni sem fog.

jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

6-os

körül belül 8-10 óra alatt,tegnap késő délután úgy 4-5 óra körül gyújtottam be,az leégett kb 9-10 órára lett kb 24 fok és reggel 6 ra már csak épp hogy meghaladta 21 fokot, és este -1 max -2 fok lehetett a hőmérséklet


7-es...hát mit is írjak neked...sokat nem segítettél, csak szaroztál.. amúgy eddig is mindenre szakembert hívtam...olyant ami az én pénztárcámnak megfelelt

olyan nagyképűen, megalázóan, lenézően, primitíven írsz és még lehet házad sincs..hanem a szüleidnél laksz..

attól hogy valakinek így sikerült megoldani a házát még nem kell parasztnak lenni

egyébként fejtsd már ki hogy mi nem tetszik? kíváncsi vagyok rá mert eddig semmi konkrétat nem írtál csak annyit hogy szar,meg hogy "Fogalmatlanul pakolgatsz, foltozgatsz össze-vissza" de ezt részletezd már nekem légyszíves.köszi

jan. 5. 21:53
 9/20 anonim ***** válasza:

A szigetelesek illesztesenel is fontos, de az is, hogy a lapok korbe legyenek ragasztva ne csak 3 pogacsat baxanak ra.


A homero sokat fog segiteni.


Ha a gegecsovek kimennek a szigeteletlen padlasra, akkor azokat ki kell nyomni sziloval mert a para felmegy, lecsapodik es folyik majd a viz a konnektoroknal.

jan. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

értem,köszönöm a választ!

Jövő hétre már tuti megjön a hőmérő, majd ide írom hol mennyit mértem.

Köszönöm a segítséget!

jan. 5. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!