Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Külső homlokzati szigeteléskén...

Külső homlokzati szigetelésként, miért nem lehet XPS szigetelést használni. Miért kell mindig EPS ?

Figyelt kérdés

Az xps sokkal de sokkal tartósabb, erősebb mint az eps. Akkor miért nem alkalmazzák eps helyett ? Ok drágább mint az eps. De ha van rá pénz, akkor miért ne ? Az xps víz szigetel. De egyben hő szigetel is. Tehát véleményem szerint alkalmas külső homlokzati szigetelésre is.

Ezt ha lehet magyarázza már el nekem valaki. Köszönöm



#szigetelés #xps szigeteés #eps szigetelés #lábazati szigetelés
jan. 10. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azzal csinálja amivel akarja.Csináld azzal.4x annyiba fog kerülni,de az energián nem spórolsz 4x annyit.
jan. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én csak kíváncsiságból érdeklődöm, mert nem értem. Mint írtam , tudom hogy drágább. De valami oka csak van, hogy állandóan eps t raknak fel s nem xps t.
jan. 10. 12:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Ugyanazért amiért nem kőzetgyapotot tesznek fel.

A gyapot hangszigetelő, nem éghető. A gyapot sokkal drágább, és persze nehezebb is, de ez talán mellékes a legtöbb esetben.

jan. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mint írtam , tudom hogy drágább. De valami oka csak van, hogy állandóan eps t raknak fel s nem xps t."


Pont ez az oka, ahogy írod is, hogy az xps drágább. Ennyi.

jan. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tehát ennyi ? Egyszerüen csak azért nem mert drágább ? Semmi párával, penésszel, fal szellőzéssel kapcsolatos dolog miatt ? Hát jo. Mert ha ugyan úgy hőszigetel mint az eps, akkor még ha drágább is, de sokkal tartósabb , erősebb lenne. És ráadásul víz szigetel is.
jan. 10. 13:26
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Mivel vízszigetelésre a lábazatnál van szükség, így oda azt raknak, ahol nincs erre szükség oda felesleges pénzkidobás.
jan. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Páraszellőzése rosszabb, de ha nem vályogfal, akkor ez kb. mindegy. Tartósabbnak nem tartósabb, mert mindkettő "örökös", nem használódik el. Ahová talán meggondolandó az xps, az az utcafronti fal, ahol lehet számítani rá, hogy néhanap néhány részeg beleöklözik/belerúg. De akkor is inkább dupla hálózás, dupla vakolás, az még a harkályt is megfogja.
jan. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Az anyagi oldalt, ha félretesszük, nem olyan jó dolgozni az xps lapokkal homlokzaton.


Miért:

- Nagyon merev, magyarul nehezebb sík/függős falat készíteni

- Dűbelezés során, ha nem süllyeszted a dűbel helyét, akkor kitart a feje, mivel ennyire merev az xps

- erősebb, drágább ragasztó szükséges az xps ragasztásához

- a gyakorlatban ezekben a lapokban mindig van egy kifli és mivel merev, ezért nem fog a rakás során ez a torzulása módosulni.

- az ár/érték arányához képest minimálisan jobb a hőszigetelése az eps-el szemben. 0,033-0,034 között szokott lenni, míg az eps 0,034-0,036 között. A grafitos lapok 0,031-0,032 körül. Amit mi értékesítünk: 0,029


Mi ablakkávákhoz, befordulásokhoz, főleg ahol nagyobb igénybevétel van, az xps lapokat szoktuk javasolni az ügyfélnek. Más helyeken ahol felesleges ezt megvásárolni, mindig kiszámoljuk grafitos/eps módban ugyanolyan hőátbocsátás mellett más vastagsággal az anyagárakat.

[link]

jan. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!