Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Családi ház építésekor aljzats...

Családi ház építésekor aljzatszigetelésnél párazáró szigetelésként GV 45 bitumenes vízsszigetelő lemez lesz, elő van írva alá kellősítő anyag pl. BOrnit H bitumenes híg bevonó anyag a jobb tapadás végett. Tegyünk alá vagy jó anélkül is?

Figyelt kérdés
Tehát tervünk előírja, az építtető nem szokott használni kellősítőt, csak letenné a GV 45-öt. Vélemények?
2015. jan. 31. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
mekkora tétel?
2015. jan. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Falak alá betettem a GV-45 lemezt, de a szerelőbetonra csak egy fóliát tettünk le, rá a szigetelés, megint fólia, vasháló, padlófűtés csövek és az aljzatbeton.

Úgy gondolom, a fólia mire kirohad onnan, addigra a ház sem lesz meg. Feleslegesnek tartom, hogy berakjak a padló alá 100E forintot, GV-45 formájában.


Ilyet pince vízszigetelésre tennék be, hegesztve, kellősítővel.


Ha az ember mindenből a "gyárit" rakná be egy családi házba, akkor 3-400E lenne egy m2. Ahol lehet, spórolni kell, de ne a minőség rovására.

2015. febr. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem a terv szerint készül a ház, tervmódosítást kell kérni. Ha ez nem járható út, akkor azzal aki nem a terv szerint jár el alá kell azt íratni, az építési naplóba bejegyezni. Ez védi a feleket.

Később amikor a ház beázik és ki kell javítani jól jön ez az írás.


Amúgy én beraknám. Majd spóroljanak a plazmatévén.

2015. febr. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kellősítő anyag kb. 50.000 tétel, a GV 45 már megvan. Kérdésem ez lenne kell-e alá a kellősítés?
2015. febr. 2. 21:37
 5/8 anonim ***** válasza:

2es válaszoló vagyok.


Felvázolom a fokozatokat, lefele egyre jobb! Beton portalanítása és tisztítása mindegyiknél az első.


1. Ha már megvan a GV-45, akkor sem raknám le, visszavinném levásárolnám :), helyére le a fólia párazáró szigetelésként, hőszigetelés, fólia, stb.


2. Ha mégis lefekteted, akkor szépen átfedéssel, rá a hőszigetelés stb.


3. Ha az átfedéseket össze is olvasztod és utána megy rá a többi.


4. Ha telibe melegíted az alját, leragad az egész a betonhoz.


5. Ha kellősítesz is, még jobban letapad a betonhoz.


Egy fölszintes háznál, az első is kielégítő és jó megoldás. Hogy mennyire túlzod ezt el, az csak rajtad múlik.

2015. febr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A GV lemezt nem szoktam kispórolni, a kellősítést már igen. Szépen össze szoktam hegeszteni a széleket, plusz a fal alattiakhoz, de ott le"olvasztom" a falszigetelő mellett 10-20 cm szélesen pluszban.
2015. febr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 lalalalalalala és la ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak.

A pince szigetelésénél nem szoktam kispórolni, de ha nem pincézett az épület akkor én sem használok kellősítőt.

2015. febr. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget!
2015. febr. 4. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!