Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Érdemes megcsinálni a padlófűt...

Érdemes megcsinálni a padlófűtés csövezést egy olyan házba, ahol radiátorfűtés lenne?

Figyelt kérdés

Érdemes megcsinálni a padlófűtés csövezést egy olyan házba, ahol radiátorfűtés lenne?


Kicsit ellentmondásos kérdés, de 6 radiátor meg egy gázkazán fűtéssel kezdenénk.


Később, meg ki tudja hőszivattyú vagy egyéb technika...


Milyen költséggel járna 80m2?


jan. 18. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen költséggel járna most, nálunk van padlófűtés, radiátor és klíma is. A legkellemesebb hőérzetet a padlófűtés adja, utána a radiátor, és végül a klíma. (kipróbáltam már mindet.) A hőtartás magasan jobb a padlófűtésnél, és kellemes, ha nem a hideg kőre lépünk. A hőszivattyút nem ismerem, illetve nem próbáltam, nálunk gázfűtés van, meg vegyes tüzelésű kazán.
jan. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

felesleges mindkettő párhuzamosan. A szobákba a radiátorok megoldják az átmeneti időszak problémáját is. A többi helységbe mehet a padlófűtés.

vagy ha mindenhova az megy még jobb, de akkor érdemes a szobákat külön termosztáttal működtetni

jan. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Az a ház régen rossz, ahol padlófűtés nélkül hideg a padló.

Hőszigetelés

jan. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A radiátor fűtés költség kimélő.
jan. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

A padlófűtés úgy készül, hogy ki kell ásni 30 cm-t a padlóból. szerelőbeton, vízszigetés, hőszigetelés, csövezés, aljzatbeton. Ezek a rétegek kerülnek a padlóba.


Bár megjegyzem, ha készül padlófűtés ha nem, a víz és hőszigetlés nagyon ajánlott egy házba. Nélküle hideg a padló és párásodnak a szobák. Az hogy radiátorból vagy csőkígyóból jön a meleg már részletkérdés.

jan. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

2# Mármint úgy értem, hogy radiátor fűtés menne csak.

De a padló be lenne csövezve, se rákötve. De ha idővel úgy alakúlna akkor ott van.


1# Szóval van.máshol is olyan, hogy van minfkettő.

jan. 18. 22:33
 7/10 anonim ***** válasza:

2+

A ház téli hőveszteségén múlik, hogy kell-e a padlófűtés mellé kiegészítő radiátoros rendszer.

Ahol van már min 12 cm eps a falon és az aljzatba is van min 8-10 cm, födémen min 20 cm, akkor itt már elegendő szokott lenni a padlófűtés.

jan. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

A szakemberek és a fizika szerint a radiátor mellé szokták ajánlani a padlófűtést és nem fordítva.

pl, mert ha úgy érzed hideg van, a padlófűtésnek tovább tart a levegőt felmelegítenie, mint a radiátornak.

A radiátor kb azonnal, a padlófűtés kb 1 óra.

jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Téli hőveszteség van, erre méreteznek!

40°C előremenővel, 15 cm osztással (10 cm osztást nem szereti senki tekerni, inkább betesznek egy radiátort) a 16x2 cső lead járólapon ~75w/m2-t, laminált padlón pedig ~60w/m2-t.

18x2 csővel +8 %/m2

20x2 +17 %/m2


Na akkor van egy 40 m2-es konyha-étkező nappali. Hőigénye:3185w

16-os cső: 35*75=2625w --> tehát kevés

20-as csővel 2625*1,17%= 3071w --> tehát még mindig kevés

Ezért marad a 16-os cső + kap 2db 22K600x920 (jobb a hatásfok) és így a 24°C is könnyén elérhető (túl méretezett a rendszer ~24%-al)

Vagy 1 db-ot mert 20-as csővel kellene 22K600x1200-as radiátor

Radiátor előremenő 60°C-al számolva.

Alapból 20°C-ra méretezünk, de vannak emberek akik fáznak 20°C-on!


Nekem erre a hőigényem lenne 1730w, mert nekem AA energetikás házam van. De a BB is kb 2200w.

Szóval új házakban mindig elegendő csak a padló fűtés!

jan. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9+

A költsége padlófűtés radiátoros rendszerrel 2 szobával számolva, indirekt tárolóval kb 2,5 millió. Kombi kazánnal kb 2,2. Látatlanba ennél pontosabb árat nem fogsz kapni. :)

jan. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!