Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lehet e vegyestüzelésű kazánró...

Lehet e vegyestüzelésű kazánról csak padlófűtést üzemeltetni?

Figyelt kérdés
Szimpatikusabb nekem a csak padlófűtés, mint a padlófűtés+radiátor, viszont úgy hallottam hogy a padlófűtésbe kb. 35 fokos előremenő víz kell, amit vegyes kazánról nehéz elérni,mert úgy kormolni fog nagyon. Vegyeskazán esetén tényleg csak a padlófűtés+radiátor az opció, vagy van lehetőség csak padlófűtés kialakítására vegyeskazánról is?
nov. 21. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Nem a vegyes kazánra találták ki .
nov. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kell egy puffertartály amit vegyessel fűtest, abból még kikeverhető a padlófűtès.
nov. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

A kazánban lehet 60+ a víz, a 30 fokos előremenőt úgy éred el, hogy a visszetérőt egy automata keverőszelep hozzákeveri az előremenőhöz.


Egy gond van még, hogy így a padlófűtésnek kb. fix a teljesítményfelvétele, nem tudja követni a kazán felfutását-kialvását. A radiátornál nincs gond (ha elég nagy), mert a 90 fokos radiátor sokkal több hőt ad le, mint a 40 fokos. Tehát mindenképpen kell egy puffertartály, ami a melegedésével felveszi a többlethőt, amit visszaad, ha már leállt a kazán. Egy háztáji megoldáson gondolkozom, de nem merem ajánlani, mert még nem próbáltam ki:

a kazán tetején egy 200 literes fémhordó, (felül nyitott), amiben minimum colos csöveken át gravitációsan fordul a víz. Az sem baj, ha felforr, csak energiaveszteség. Ezt trisóval lugosítani, akkor nincs rozsdásodás. Ebbe belelóg egy 90 cm magas radiátor, mint hőcserélő, onnan hajtja a szivattyú a melegvizet a keverőszelephez. (A víz-fém hőátadás kb. százszor hatékonyabb, mint a fém-levegő, ez onnan is látszik, hogy a radiátor hőfoka kb. egyenlő a benne keringő vízével, tehát nem kell aggódni, hogy egy db. radiátoron hogy megy át az egész hznak szüksées hő).

nov. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze az optimális nem ez az olcsó barkácsmegoldás, hanem a 3 köbös puffertartály, mert akkor elég ritkábban begyújtani, kevesebb időset veszi el a fűtés.
nov. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 mármint úgyérted a kazán teljesítményéhez illő pufi. Egy kicsi kazánnal szép program felfűteni 3 köb vizet,ennyihez már 35-40 kw kell.
nov. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Puffer tartályt kell használni.


A kazánhoz kell egy saját keverő kör, hogy be tudjon melegedni 60 fokra, a padlófűtéshez pedig egy másik, hogy 35 fokos víz jusson bele.


Így lesz működőképes

nov. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Semmi esetre se alakítsd nyitottra, iszap fog megjelenni a rendszerben és a padlófűtés hőleadása lecsökken.


Zárt fűtéskör. nyomás alatt.

nov. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Ha a 3-as hozzászólásomra gondolsz, abban a padlófűtés köre zárt.
nov. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
Kevés lesz csak simán a padlófűtés. Legalább is nekem az. De mi 23-24 fokban érezzük jól magunkat, nyílván embere válogatja. Meg lehet oldani egyébként, de kb pazarlás ha van más lehetőség is. Inkább gázkazánról vagy elektromos kazán vagy hőszivattyúról szokott menni csak simán felületfűtés. Én raknék mellé radiátort, de ha semmiképp sem akarod akkor gondold meg a mennyezetfűtést szerintem. A kettő eggyütt már egész jó. Ahogy fentebb írták, keverőszelepet szokás berakni ami beállítja az előremenő hőfokot. Bár mint mondtam, pazarlás vegyesről fűteni azzal. Sokkal takarékosabb egy gázkazán+puffer, mert az eltárolja a meleg vizet és csak akkor fűt rá ha kell így nem megy folyamatosan. Nem kell raknod a tüzet stb.
nov. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gázkazán+ puffer 😅🤣


Elképesztő, hogy egyesek mennyire magabiztosan írogatják a marhaságot.

nov. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!