Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mekkora a teherbírása egy...

Mekkora a teherbírása egy régebbi építésű vízóra aknának és a fedelének?

Figyelt kérdés
Abból a szempontból, hogy csak a tetején átgurulva tudna beállni az udvarra egy nagy súlyú teherautó. Téglából épült, a teteje 10 cm vastag beton, az aknatető kb 70x70 centis, és 5 mm vastag vasból készült. Régebben álltak be nagyobb teherautók is, de most egy 10-15m3-es billencs 10 m3 földdel megrakodva. Igaz, hogy a kerekeinek az egyik fele menne rá, de akkor is minimum 10-12 tonnát kellene kibírnia. Földmunkagép is jönne, arra azt mondta a vállalkozó, hogy azt elbírná. ( Az olyan 7-8 tonnás lehet) Ha nem tud beállni, akkor a ház előtt öntené le, és akkor 10m3 töltés földet úgy kellene talicskázni, vagy bobcattel kellene behozatni.

jan. 26. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudni, hogy a beton be van-e vasalva és hogyan, az 5mm-s vaslemez is necces nagyon. Én nem vállalnám be a sofőr helyében.
jan. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olyan átfedést kell csinálni,ami megosztja a sújt az akna fedélen .
jan. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én még személyautóval is meggondolnám. Attól függ, mennyi vas van a fedélben, de ezt meg nem tudod. Maga a beton semmit nem bír, ha nincs alátámasztva, a vastól lesz tartós. De ahhoz is kell egy vastagság. 10 cm még bevasalva is legfeljebb személyautó esetén biztonságos. És a vaslemez se bír sokat, én már láttam elhajolva olyat, amin teherautó ment át.
jan. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az, ha csak elhajol, mikor átmegy rajta a teherautó, még jó eset. Még mindig egyszerűbb utána lemezből út tetőt csinálni, de akár úgy elhajolva is elmegy egy ideig. Sokkal nagyobb gond, ha esetleg úgy szakad/horpad be, hogy elakad a teherautó, vagy tengelytörése lesz.
jan. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!