Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogy érdemes elhelyezni a...

Hogy érdemes elhelyezni a kamerákat családi ház megfigyelésére, illetve van értelme kertben, oszlopokra helyett kameráknak?

Figyelt kérdés

Félreértések elkerülése végett a saját házamat szeretném megfigyelni.


Gondolom, az ajtókra, nyílászárókra érdemes ráirányítani.


Mivel nem lett előkábelezve a ház, azt mondták, hogy a kertben kéne oszlopokra kamerát (aztán egy helyen bevezetni), ez nem annyira tetszik, mert olyan lenne mint az ALcatraz. Jobban tetszene wificamera napelemmel vagy elemmel.


febr. 8. 21:51
 1/9 A kérdező kommentje:
"kertben, oszlopokra helyeZEtt kameráknak"
febr. 8. 21:54
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A kameráknak egymást kell látniuk, minden kamerát 2 másik lásson.

A wifis azért nem jó, mert alap eszközzel zavarható.

A kamerarendszernek külön szünetmentes tap kell, +SIM kártyas egység ami tolja fel felhőbe a cuccot, ha esemény van.

febr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem, van benne valami, hogy zavarható a jel.


De ha a ház körül önálló oszlopokra lehet feltenni a kamerákat, attól nem fog ultra bénán kinézni az egész?


Bár az egész környék be van kamerázva, nehezen elképzehető, hogy odajönnek hozzám és ott elkezdik zavarni a jelet nagy antennákkal.

febr. 8. 22:33
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

gsm et is lehet blokkolni :DD

napelem, elem :DD

földbe mélyen megjelölve 230V

Hőszigetelés hogy áll a homlokzaton? azzal kombináld.

Bőven elég egy kamera az utca felé.

febr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tesvírek mennyire rendelkeznek wifi zavaróval?
febr. 8. 23:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát ez az, a Vendel nem fog odamenni wifi zavaróval meg GSM zavaróval az egyszer biztos, ez nem a nagy pénzrablás!

Nem néz ki hülyén a kamera oszlopokon, inkább kicsit ipari jellege van, családiházas környezetben ilyet eddig még nem nagyon láttam, de a kábelt pl. így nem egyszerű elvágni, pláne ha sodronnyal van feszítve. Ajtókra, nyílászárókra érdemes ráirányítani vagy esetleg érdemes házon belül is kamerát elhelyezni, kültéren, beltéren egyaránt nyugodtan lehet jól látható helyen, az előbb elriaszt, mint hogy hátrány legyen belőle. Nyilván riasztórendszert sem árt beszerelni, meg biztosítást sem árt kötni.

febr. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem stabil a wifi kapcsolat. A kábeles 100x jobb.

Egy kábel mindenképpen kell a kamerának, akkor már célszerű UTP kábelt használni PoE switch-el. Így 1 kábelben megy a jel és a táp.

A napelemes kamerát felejtsd el, éjjel értékelhetetlen képet ad, harmatgyenge benne az infra megvilágítás.


Nem fontos oszlopra rakni, de praktikus. Az eresz alá tett kamerákon pont a lényeget nem látod: ajtó, ablak nyitva van-e.


A kamerát mindig párban tesszük, hogy belássanak egymás alá, így nem lesz holttér.

Utca, kertkapu, főbejárat, hátsó bejárat, hátsó ablakok, garázs. Ezek a tipikus helyek.


Célszerű növénymentesen tartani a ház környékét, a lengedező ágak miatt nem működik a mozgásérzékelő.


Tehát kell egy poe switch, ezt rádufod a routerre, a switchből minden kamerához kihúzol egy UTP kábelt.

A földben védőcsőben elvezeted. 50V alatti a rendszer, biztonságos.

febr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ip kamera rendszerünk van a tető alatt (ragalja?, ereszalja? kinek mi :D) A kiálló gerendákra vannak rögzítve és bevezetve a padlásra egy swtich-be, onnan pedig van levezetve befalazva egy védőcső az alagsorba. Innen már nem értem mi honnan hova megy, nem is nekem kell érteni. Azt tudom, hogy félúton lett elhelyezve a router, mert abba is bele kell dugni a vevő egységet, meg talán a switchet is, vagy mit tudom én. A lényeg, hogy ez így teljesen esztétikusan működik, rögzít egy hónapot, de mobilappon is bármikor csekkolni tudom bármelyik kamerát.

Nálunk egy kamera egy "falsíkot" néz gyakorlatilag, így a ház belátható teljesen körben. Az egyik sarkon kettő van, az egyik a falsíkot, a másik a garázskaput mutatja. Az udvarban pedig egy melléképületre tetettünk fel még kettőt (ezek föld alatt jönnek be az alagsorba). Az egyik a garázs ajtaját és ablakát figyeli, a másik pedig a teraszt és egy másik melléképület ajtaját.

Szerintem az a fontos, hogy tudd mit szeretnél megfigyelni. Ha ez megvan, akkor elég jól belőhető egy szakival, hogy hova érdemes kamerát tenni, annak mekkora lesz a látószöge, stb. A másik fontos részemről, hogy rögzítsen. Nekem ne küldözgessen értesítéseket mindem macska közlekedéséről, de ha baj van, tudjam visszanézni.

Egyébként, ha dakoták ellen kell, arra nálunk a távfelügyet a nyerő. A kamera segíthet, de alapvetően, ha nem ismert alak, akit már testalkatról, mozgásról felismernek a rendőrök, akkor egy csukjás fazonról egy videó nem biztos hogy elégséges bármire is, max végignézheted nyaralás alatt ahogy kipakolják a házadat. Nálunk a távfelügyelőtől be vannak sz*rva ezek a kisstílűek, azt mondják a helyiek, hogy eleinte rengeteg próbálkozás volt hogy lehet kijátszani a rendszert, de 10-ből 8-at nyakoncsíptek és fű alatt el is csattant egy-két nyakleves. Mostmár csak szedi a lóvét a cég, de kb. semmi dolguk nincs a településen. :D

febr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, és nem tetetnék ezért oszlopokat, nekem az ilyen telephely feeling lenne.
febr. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!