Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerülhet körülbelül...

Mennyibe kerülhet körülbelül egy könnyűszerkezetes házhoz hozzá építeni egy húsz nm-es szobát? Mi lehet kb a nm-ár?

Figyelt kérdés
febr. 11. 09:01
 1/2 anonim ***** válasza:
77%
kb. 3-4M-ra tippelnék. 2 éve építettem hozzá a házhoz könnyűszerkezetből egy 7m2-es fürdőszobát, akkor állt meg ez kb. 600 ezerből (az anyag), mert hogy ezt magam építettem, de nyilván ritka eset, hogy ezt valaki bevállalja, hogy illegálisan épít hozzá a házhoz, hisz ha lebuksz, akkor bonthatod. Hogy most miként alakul az épületfa ára, azzal nem vagyok tisztában, akkor épp irdatlan drága volt, ha fél évvel előbb állok neki jóval olcsóbban megúsztam volna.
febr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon sokat számít, hogy ki fogja megcsinálni.

Ha nekiálltok és ti ássátok ki az alapot, megcsináljátok a betonozást akkor csak a ráépítés és ennek az anyagköltsége lesz. Ha még külön mást is ti végeztek el akkor meg csak az anyagköltség lesz és abból jön a nm ár.

Egy barátunk tavaly csináltatott plusz szobát a terasz helyére, nekik csak a ráépítést kellett fizetni, elég költséges volt így is. De ők külön hőszigetelést is akartak, a fűtést is meg kellett oda oldani stb. stb. és még a szoba ,mellett a kijáratot is meg kellett oldani a kertbe, a nappali felől az üveg falat is változtatni kellett, hogy ne lehessen belátni az új szobába stb.

Keress rá egy télikert építő oldalon, hogy mennyiért csinálnának meg egy plusz télikertet ekkora méretben a házhoz, alapozással együtt. Azzal összevethető lesz az ára, mert a télikertbe nem kell fűtés, ellenben a szobának nem kell csupa üveg felület - kiegyenlítik egymást a költségeik.

febr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!