Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Falbontáshoz milyen végzettség...

Falbontáshoz milyen végzettségű szakembert?

Figyelt kérdés
Nem cukrászt ajánlatos keresnem, azt tudom. Kőművest, azt sejtem. De azon belül? Nem tudom, hogy milyen képzési rendszer van. Pl. orvosokon belül sem mindegy, hogy valaki állatorvos, vagy gasztroenterológus. A kőművességen belül is vannak ágak? Vagy kőművességen kívüli, relevánsabb szakma/képzés? Mi a legspecifikusabb, legmagasabb kvalifikáció, ami ide kapcsolódik? Beszéltem sok szakemberrel, de szinte analfabéták. Nem fognak fel egyszerű kérdéseket sem. Egy mondatot sem tudnak helyesen leírni. Nem nyelvtan dolgozatot akarok íratni velük, én sem vagyok professzor. De hogyan higyjem el valakiről, hogy a szakmai irodalmat gondosan elolvasta, megértette, alkalmazni tudja, ha egy összeadással is gondja van? Hol találok minőségi szakembert? És nem, nem azokra a szobafestő-takarító-lomtalanító ezermesterekre gondolok, akik már 18 évesen 40 évnyi referencia fotót küldenek.

febr. 19. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
8 általános. 5 első + 3 második.
febr. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
55%
Ennyiből amit írtál elég egy homlokrakodó meg egy gépkezelő. Ha falat akarsz áthelyezni részlegesen megbontani az más. Vannak elvárásaid de te se írsz semmi konkrétumot milyen munkáról lenne szó.
febr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 veterán vas ***** válasza:
72%

Azért két falbontás között van egy kis különbség!

Mert annak hívjuk amikor egy beltéri 65cm széles ajtó helyett egy 86cm-t akarnak beépíteni, és csak a különbséget kell lefaragni.

Ám az is így nevezik, amikor a családi ház egyik oldalfalát bontják meg, mert a két kocsira tervezett garázshoz akarnak egy 5méter széles 2.5m. magas szekcionált kaput beépíteni.

Az első eseteben elég a 8 általános és egy kőműves kalapács, a második esetben "kicsivel" több szükséges.😂

febr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A második esetben mi szükséges?
febr. 19. 11:56
 5/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Egy jó kőműves
febr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit akarsz de ha valami "nagyobb" bontás akkor először statikust hívj.
febr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 veterán vas ***** válasza:
A második esetben engedély szükséges.
febr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Beszéltem sok szakemberrel, de szinte analfabéták. Nem fognak fel egyszerű kérdéseket sem."

Hát ha neked egy kérdésed olyan mint a fenti 20 soros verbális ámokfutás, akkor nem csoda, hogy csak a hozzád hasonló elmerobbant ufók értik meg.

Amúgy szégyen gyalázat, hogy így beszélsz a munkásokról. A magadfajta önjelölt bölcsész csak pampogni tud, de egy kenyeret sem tudsz magadnak megkenni segítség és 200 diából álló prezi nélkül.


"Egy mondatot sem tudnak helyesen leírni."

A falbontáshoz nem írni kell tudni.


"Nem nyelvtan dolgozatot akarok íratni velük"

Akkor miért kritérium a csodás hejessirás?


"én sem vagyok professzor"

Az látszik.


"hogyan higyjem el valakiről, hogy a szakmai irodalmat gondosan elolvasta, megértette, alkalmazni tudja"

Erre való a bizonyítvány. Egy szakmai testület - vizsgabizottság - szervezett keretek között meggyőződik a tanulók elméleti és gyakorlati tudásáról és ezt egy bizonyítvánnyal tanúsítják.

Ha ezt nem tudtad, gondolom nincs semmiféle bizonyítványod.

Tehát ha meg akarsz győződni a végzettségéről akkor kérd el a bizonyítványát.

febr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!