Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyire kockázatos, ha a...

Mennyire kockázatos, ha a kémény fafödémen halad át? Hosszú évek alatt sem okozott gyulladást. Van mégis kockázata?

Figyelt kérdés

márc. 7. 00:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Egyáltalán nem kockázatos.
márc. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Mindennek lehet kockázata. A kèrdès, mennyi, ès mivel tudod csökkenteni.
márc. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Persze, hogy van, de csak akkor, ha a kémény állapota romlik.
márc. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

2-es!

Ez rendkívül értelmes hozzászólás volt.

márc. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

Kockázatos.

A fa gyulladáspontja 340-370 C fok. A kéményben lévő füst hőmérséklete 400 C fok körül lehet, a tégla is felmelegszik elég jól. Ha a fugákon keresztül kijön a forró füst akkor be tudja gyújtani a födémet. Régen nagyon sok ilyen tűz volt amikor minden ház fafödémes volt és minden szobában volt kályha/kémény, meg ugye régen maguk építették az emberek a házaikat, a kéményt is sokszor ők csinálták meg, nem jól zárt a fuga, a forró füst pedig jött ki.

márc. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

5!

Ha valamit nem megfelelően készítettek, vagy nincs meg a karbantartás, vizsgálat akkor kockázatos lehet.

Így nézve minden kockázatos.

márc. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%
4# ja! Gondolom a "mennyire kockázatos-t" te % ban kitudod a kèrdèsre fejezni. Az megadja a választ.
márc. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 mindentudó99 ***** válasza:
82%
A kémény kívül belül vakolva legyen akkor nem kehet baj. Én pluszban tekertem rá gyapotot
márc. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve vettünk egy vidéki ingatlant. Volt rajta egy régi vályog parasztház. Bontáskor látszott, hogy a fafödém gerendája meg volt égve. Kevésen múlt, hogy nem gyulladt ki anno.

Kémény és a fa között 15 cm légrést kell hagyni ha jól emlékszem. Ha tűzálló anyaggal van kitöltve ez a hézag, akkor elég a 3 cm.

Szóval nem játék és komolyan kell venni ezt.

márc. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

7-es!

Igen, én tudom.

De te tudod, hogy milyen veszélye lehet?

márc. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!