Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A szomszéd telekre nem nézhet...

A szomszéd telekre nem nézhet ablak - de én vagyok a szomszéd. Van kiskapu?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy gazdasági melléképületet építeni. A faluban északi telekhatárra kötelező építeni. A problémám az, hogy több nyílászárót szeretnék tenni, az északi oldalra IS.

Nyílván normál esetben tiltja a törvény, (kivéve 1.8m+0.4m2), de a másik telek amire nézne az ablak, szintén az enyém, és 5m széles csík, ergó meglenne a 3m.


Adhatok "magamnak" engedélyt erre? Vagy ilyenkor mi a megoldás? Ha összevonatom a telket, akkor megint ott vagyok, ahol a part szakad, hiszen akkor az egész épületet megint el kell tolnom a telekhatárra.


Előre is köszönöm szépen.

U.I. nem a szomszédot szeretném kukkolni, csupán árnyékos helyen lakunk, és szeretnék több fényt bejuttatni.



márc. 13. 18:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tetőablak. A fix ablakok közel sem olyan drágák vagy egyszerűen polikarbonát lemezt használsz ha másodlagos az esztétika.
márc. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Adhatsz,te vagy a közvetlen szomszéd .
márc. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1: Én úgy tudom, hogy vízszinteshez képest 30 fok felett a tetőablak sem engedélyezett. Nálam a tető sajnos 50 fokos lesz.


#2: esetleg ismersz ilyen sztorit, ahol ezt megcsinálták? Ezt az engedélyt hová lehet beadni?

márc. 13. 19:45
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

Ha nem nèzhet a szomszèd felè akkor nincs kiskapu. Vonasd össze a kèt telket össze.

Vagy tetőablakot raksz fel.

márc. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha összevonatod akkor már más lesz a melled lévő telek tulajdonosa.
márc. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Saját magad szomszédja vagy, nem kell mástól engedélyt kérned.
márc. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg csak a fény kell használj mittudomén savmart üveget az ablakba, vagy építs üvegtéglákból meg egy ablaknyit.
márc. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Kicsi ablak a szomszéd felé is nézhet.
márc. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak ne jelentsd fel magadat, hogy miért néz rád az az ablak és akkor senkit nem fog érdekelni.
márc. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

9-s, ez nem ilyen egyszerű. Ha csak egy ablakot rak be, akkor nem biztos, hogy más feldobja. Ha viszont épít vagy épületet bővít, akkor mindenképpen terveztetni kell, ahol az építészmérnök eleve nem tervez olyat, ami szabálytalan, és az építéshatóságnak be kell jelenteni. Ők meg majd ha elkészül, kijönnek és megnézik, hogy az épült-e meg, amit a mérnök megtervezett.

De még ha csak egy ablakot tesz be, én akkor is óvatosságra inteném a kérdezőt. Sose lehet tudni, ki látja meg, ki dobja fel a hivatalnál.


Én azt nem értem, egy gazdasági melléképületnél miért olyan fontos, hogy annyi ablak legyen.

márc. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!