Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A szomszéd telekre nem nézhet...

A szomszéd telekre nem nézhet ablak - de én vagyok a szomszéd. Van kiskapu?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy gazdasági melléképületet építeni. A faluban északi telekhatárra kötelező építeni. A problémám az, hogy több nyílászárót szeretnék tenni, az északi oldalra IS.

Nyílván normál esetben tiltja a törvény, (kivéve 1.8m+0.4m2), de a másik telek amire nézne az ablak, szintén az enyém, és 5m széles csík, ergó meglenne a 3m.


Adhatok "magamnak" engedélyt erre? Vagy ilyenkor mi a megoldás? Ha összevonatom a telket, akkor megint ott vagyok, ahol a part szakad, hiszen akkor az egész épületet megint el kell tolnom a telekhatárra.


Előre is köszönöm szépen.

U.I. nem a szomszédot szeretném kukkolni, csupán árnyékos helyen lakunk, és szeretnék több fényt bejuttatni.



márc. 13. 18:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
37%
Akkor utólag kell berakni azt az ablakot...
márc. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

#4: ha összevonatom, akkor odébb megy az egész, és megint nem lehet ablakot rakni. Tetőablakra is vonatkozik a szabály, de ezt leírtam.


#5:igen, bár ott inkább az a fő probléma, hogy akkor az épület is költözik.


#6: hát - de. Ebben a világban, de.


#7: a savmart ablak nem játszik, sajnos - annak ellenére hogy nem látnék ki - ugyanúgy nem engedik.


#8: igen, 0.47m2-nyi, 1.8m magasság felett. De mint írtad, az kicsi.


#9: ez tök jó, de az épület engedélyköteles, azt meg nem kapom meg ha a szomszéd felé megrajzoltatom az ablakokat.


#10:azért fontos, mert elég árnyékos helyen lesz - sok fa stb - és a tevékenység amit végeznék, fény igényes, én pedig sokkal jobban szeretem a szűrt, természetes fényt, mint a lámpákat égetni, bántják a szemem hosszú távon, nem szeretem.


#11: hát igen, persze, csak egyrészt azért ez nem egy 10 forintos kiadás, nem szeretném emiatt illegálissá tenni. Másrészt dupla munka..


Köszi a válaszokat

márc. 16. 21:53
 13/13 anonim ***** válasza:
Az északi telekhatárra építés nem csak a lakóépületre vonatkozik? Esetleg az ablak is... Menj be az önkormányzathoz, érdeklődd meg.
ápr. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!