Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Így sikerülhet a házfelújítás?

Így sikerülhet a házfelújítás?

Figyelt kérdés

Nagymamám régi házát szeretném felújítani.

Lehetséges ez magyar fizetésből apránként haladva?

200ezret keresek havonta. De anyuéknál élek, így kb 100at félre tudok tenni.

3 szobás családi házról van szó.


márc. 16. 22:46
 1/7 anonim válasza:
0%
Nem
márc. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szobánként, apránként.

Saját munkaerőddel. Újítottam én is (nagypapa volt lakása), szintén máshol lakva, 16:30-kor munkábol el, 17h-tól ment a felújítás.

A hangos szakaszokat napközben, szabadság alatt. Ismerősök segítettek kaparni, sittet hordani. Eltartott egy darabig.

Az esetedben kell egy matek, hogy jobban jársz-e az eladással és egy lakás megvétellel, amit nem kell újítani.

márc. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
1-es kifejtenéd mire alapozod a válaszod?
márc. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindent lehet, csak az igényeket a pénzedhez kell igazítani!

A felújítás pedig mindenkinek mást jelent.

Pl:

Valakinel a szoba felújítás annyi hogy tesz le uj laminált padlót, kifest.

Valaminél más meg kiássa a padlót betonoz, szigetel betonoz, burkol, újra kábelez uj szerelvényekkel glettel fest.

Vagy a két véglet között valahol.

márc. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha 100e-t félretudsz tenni havonta, akkor apránként simán! Nem lehet azt mondani, hogy 100 ezer forintból minden egyes hónapban megtudsz csinálni egy munkafolyamatot, mert van olyan, amire ennél több pénz kell, de akkor áll a történet addig, amíg félretettél 2-300 ezret például, és utána megcsinálod. Ha ennyit tudnak segíteni a szüleid, hogy náluk élsz még kb. 2 évig, akkor havi 100 megtakarításból fellehet újítani egy házat, ha az nincs súlyosan rossz állapotban. Simán, de ehhez az is kell, hogy nagyrészt te csinálj mindent. Két dologtól óva intenélek, ha e két területen laikus vagy, ez pedig a villanyszerelés, és a gázszerelés, a többit azt lehet csinálni laikusként is, neten minden információhoz hozzáférsz, youtube-on sok, információt nem féltő szakember van, aki elmagyaráz A-Z-ig szájbarágósan mindent, mit hogyan kell csinálni. Vizet, fűtést, ilyesmit simán meglehet csinálni laikusként is, burkolást, glettelést, festést meg pláne, csak több türelemmel kell hozzáállni, mert laikusként a szép munkához lényegesen több idő kell. A munkadíjon rengeteget lehet spórolni, de tény, hogy némi érzék azért kell ahhoz, hogy ilyen munkákat eltudj végezni úgy, hogy korábban sosem csináltad.
márc. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös, pont így csináltam én is, a villanyt és a gázt igazi szakemberre bíztam, a többit magam. A festésre egy ismerős, profi festőt megkértem mutassa meg milyen anyagokkal milyen megoldásokkal tudom kifesteni. Úgyhogy én is javaslom a saját, apránkénti felújítást.
márc. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól függ szerintem, hogy mennyire lepattant egy ház. Ha egy panellakásról beszélnénk, akkor azt mondanám, hogy simán, de látni olyan romhalmaz házakat, amihez kezdjen hozzá az, akinek két anyja van... Bocsánat, két pénztárcája legalább. Ha a tetőcserétől kezdve az alaperősítésig mindent meg kell csinálni, akkor az "apránkénti újítgatásra" alsó hangon 10 évet saccolnék. Neked megéri? Ha igen, akkor vágj bele.

Ülj le és gondold át miket kellene megcsináltatni és az kb. mennyibe kerülni. Mit tudsz ebből te megcsinálni és az anyagköltségen mennyibe kerülne. Szerintem ez alapján viszonylag gyorsan eltudod dönteni, hogy neked menne-e.

márc. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!