Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mivel volt a letöbb macera...

Mivel volt a letöbb macera építkezés vagy lakás/házfelújítás során?

Figyelt kérdés

febr. 13. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Panel, gázcső.

Konkran átb/szott a szolgáltató és hazudoztak az ügyfélszolgálaton.

febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De rosszul rakták le a csövet?
febr. 13. 13:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#2: Nem, panel, bent a cső eleve. Felújítás, nem akartam egyáltalán gázt. A csövet el akartam tüntetni. Mert az aljzatból állt ki függőlegesen egy kb. colos cső, amiről 160 cm magasan, mint egy kasza, hajolt le egy fél colos ízes rész, amin a csap volt. Voltam bent az ügyfélszolgálaton, hogy le szeretném vágatni a felbontott aljzat szintjén. Hosszasan telefonálgattak, egyeztettek, hogy megoldható, jön a szerelő. Én ennek tudatában úgy terveztem meg a felújítást, hogy volt extra 100k+ Ft kőművesmunka, erre kijött a gázszerelő, levette a csapot, felrakott egy dugót a helyére, majd elment, hogy ez így kész. Mint utólag kiderült, nem lehet elvágni a csövet, le kellene zárni az egész házat, minden lakásba egyszerre be kellene menni a szerelőnek újranyitás után, stb stb. Utána ködösítettek jobbra-balra az ügyfélszolgálaton, de nem voltak hajlandók kifizetni a köművesmunkát, amit emiatt csináltattam.
febr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

A hideg burkolókkal. Jól és szépen dolgoztak, a megbeszélt napon jöttek is, minden úgy ment ahogy mindneki szeretné, hogy menjen.


Csak átadás után vettem észre a sumákolt hibákat, 1 év alatt sem értek vissza... így kerestem mást aki kijavítja. Amibe biztos vagyok 3 komplett családi házat el is buktak emiatt. Az ismerőseim/unkatársaim közül többen is építkeztek és nagyon meg voltak elégedve a munkájukkal. Egyikükkel el is jutottak a megrendelésig. De mivel hozzám fél év alatt sem értek vissza, ők is lemondták.

febr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nekem a sok papírmunka meg ilyen olyan engedélyek beszerzése volt fáradságos. Sok szabály. Hivatalos bővítés volt. A munka meglepően simán haladt.
febr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy értsem ezt? Úgy, ahogy a többiek? Mert én mindent magam csináltam. Homlokzati hőszigetelés volt az, ami kivitte a maradék hajszálaimat is, nem a felragasztása, az ment hamar, de behúzni (egyedül), hát én azt úgy éreztem egy örökkévalóság, valami szemét dolgot követtem el és a pokolban lehetek.

Na mondjuk a glett csiszolása az is ugyanez a szituáció. Legalább már értem a festőket miért szól mindig a rádió, ha nem szólt volna, felkötöm magam. Minden más nem okozott különösebb problémát, a többi meló, bontástól kezdve, betonozáson, építésen, falazáson, burkoláson át a víz, villanyszerelésig (ez utóbbi szakmám) az meglett, nem akartam belehalni.

febr. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem összeveszni a feleséggel és kölcsönös kompromisszumra jutni.
febr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
1964-ben épült a ház, amikor még nem voltak olyan szigorú jogszabályok, és az előző tulaj elmondása szerint a nagymamája a közeli kocsmából szedte össze az embereket az építkezéshez. Meg is látszik belül a válaszfalaknál, alig lehet találni derékszöget (“ez itt van vagy 100 fok is, ott az se különb”) ! 2016-ban a felújításnál meg is gyűlt vele a bajunk, leginkább a járólap vágásával, hogy illeszkedjen az adott helyre!
febr. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Idő, mindig kevés.
febr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
8-as hát ez ismerős, amikor a fürdőszobát akartam burkolni és 4 cm volt a 240 cm magas függőleges falban akkor magamhoz nyúltam, de ezen még lehet segíteni, de egy hosszú szobában ha nincs derékszög az sz.p.s amikor rakod le a padlót vagy járólapot.
febr. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!