Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy újonnan ásott kútnak kell...

Ekemagdalena kérdése:

Egy újonnan ásott kútnak kell idő, hogy beinduljon és legyen benne víz?

Figyelt kérdés
Most ásott egy kútásó egy 21 gyűrű mély kutat a telkünkön. Elkészült a kút, át kéne vegyük de épp csak az alján van egy kis víz. Azt állítja emberünk, hogy be kell indulnia a kútnak és két-három hónap múlva már jól fog vizet adni. Addig szivárog bele, friss kútnál van ilyen. Ez normális dolog? Kicsit parázunk hogy most kifizetünk egy tonna pénzt semmire… please help internet népe, köszi!!

márc. 20. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kútásóval kötött megbízási szerződés tartalmát nem ismerve szerintem fizesd ki nyugodtan, ha azt mondta, hogy fog jönni víz, mert 3 hó alatt szokott beindulni, akkor nagy valószínűséggel így lesz.
márc. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az épp csak van bent víz az kevés.Ha valóban vizet talált,akkor nem csak szivárogni kellene .Annyira jönni kellene a víznek,hogy már nem tud miatta mélyebbre menni.Nem írtad gépi,vagy kézi ásás volt. 3 hónap igen nagy ídő.

A kútból gyakran kell a vizet kinyomatnyi.(nem menbrános mélykúti szivattyúval) így tudnak a víz áramlatok kialakulni.A víznek egyre tísztábbnak kell lenni.Naponta meg kell mérni mekkora vízoszlop van benne .Meglehet mérni mekkora a kút hozama .1 szivatás után mennyi idő telik el,amig az előző víz szint visszaáll,vagy nagyobb lesz.Nem tudom vannak e környéken ásott kutak,milyen mélyek,milyen vízhozamuak.Bár erre sem ehet nagyon hagyatkozni.Ebbe a kútba kellene lenni 3-4 m es vízoszlopnak ,hogy elfogadható legyen.A kút ásás bizonytalan vállalkozás,mert senki sem lát bele a földbe . 1kut létre hozása manapság 1 vagyon . Mi van akkor ha 3hónap után is csak pár vödör viz gyöngyözik,vagy még akkor sem?

Tovább ás,vagy mire van garancia ? Kifizeted,aztán többé feléd sem néz .

1 hónap után már el kell dőlni lesz e elegendő víz.

Lényeg a lényeg,ez a kút még nem bizonyitotta hogy jó is lesz.

Bár munkát végzett a kútásó,majd ha bizonyithatóan jön a víz,akkor fizetnék.Kemény vitám volt ilyen ügyben nekem már .

Kútfúrást jobban látom.Ha neked 3 hónapot kell várnod,akkor 1-2 ő is várhat.Jöhet méregetni mekkora a vízben t.

márc. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Be kell járatni a kutat. Ki kell kompresszorozni/merni belőle naponta a vizet, hogy a kútba vezető erecskék megvastagodjanak...
márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3 es láttál már kompresszozást ? Ezt csinálgassa a kútásó.

Ha ez a kútásó nem talált bele a víz adó rétegbe,nehéz lesz ott vízet fakasztani.

márc. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én érteni nem értek hozzá, de gyanítom, hogy ha kapásból nincs víz, akkor az később is maximum a szomjan halás ellen fog segííteni. Én a magam által összetákolt eszközzel fúrtam kutat, de kapásból megjönn a víz. 160.as csőről van szó. Nem bírom kiszivatni.
márc. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez pontosan így van.2-3 as voltam. Nálam csak 90 es cső van,60 m mélyen.

Közel 30 éve .

márc. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!