Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A beltéri vakolt falra mivel...

A beltéri vakolt falra mivel kell ragasztani az EPS lapot?

Figyelt kérdés
Habbal vagy por alakú vizzel keverhető ragasztóval?

#ragasztás #EPS #Vakolatra
ápr. 2. 23:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Például:


[link]

ápr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem eps-re jobb a hab. Ugyanolyan erős mint az ásvány, viszont töredéke a súlya, nem terheli a falat.
ápr. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ez egy belteri fal. A fal meszelve van. Habbal ráragasztottam egy kis darabot tesztelés végett. A hab az EPS hez odaragadt, viszont a falról kis mozdításra leesett. Letépte a meszet. Mondjuk csak egy tenyernyi darabot ragasztottam fel.

Ugyhogy valószinű hogy le kell szedni a meszet. Mondjuk nem vizeztem be a falat. Mert azt irta a ragasztóról hogy fujjuk be vizzel a falat ragasztás előtt. Most mit csinaljak?

ápr. 3. 21:19
 4/13 anonim ***** válasza:

Sok tényezőtől függ.

A víz befújása inkább itt arra szolgál, hogy gyorsabban kikeményedjen a hab, a pára segíti.


Ha a felület nem hordképes azaz lepereg, lepattog, leszakad, akkor semmi se lesz rá jó.

Festést esetleg érdemes lekaparni előtte. Mész alatt erre gondoltál valszeg.

A vakolatig menjél el. Ha az nem esik le, nem kopog (ezt még kaparás előtt meg tudod nézni), akkor jó lehet. Esetleg ha porzik, akkor előtte mélyalapozz egyet.


Egyébként nagyobb felületen jobban tapad mint egy tenyérnyin.


ezek kellenek, hogy tapadjon. Esetleg a kötés/keményedés után lehet dűbelezni is.

ápr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Melyalapozz egyet.."

Azt mivel kell?

ápr. 3. 22:13
 6/13 anonim ***** válasza:

Mélyalapozóval :)

Mondjuk ha meszelt a falad akkor talán vályogházad van, annak nem biztos, hogy jót tesz a mélyalapozó.

ápr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem vályog. Nemcsak vályog fal van meszelve. Lekapartam a meszet és alapoztam Kemikál tapadóhiddal.
ápr. 4. 20:27
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem írtam, hogy vályogházad van, csak azt, hogy talán. Ott a gyakoribb a mész. Ez nem zárja ki, hogy nem vályogházad van.

Elég lett volna sima mélyalapozó is, ha már kemikál, akkor:

[link]


A mélyalapozó a nedvszívást befolyásolja, hogy ne peregjen le a réteg, ne szívja el a vizet az adott anyagból (habnál ez nem számít annyira)


A tapadóhíd pedig ahogy nézem, egy plusz réteg ami érdesít.

Ha poros a felületed, akkor lehet a tapadóhíd is le fog válni róla.


Mindenesetre meglátjuk mennyire lesz jó.

ápr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A taoadóhíd jól bevált.Miutan felhordtam és megszáradt, ismet feltettem egy teszt EPS darabot. Ezt már ugy kellett letépni. Viszont a hab nem jó. Gyorsan szárad ugyan de be is szárad a flakonba ha nem folyamatosan használja az ember. A hab erősebb kötest ad ha jo a felület. Az EPS por alaku ragasztó az nehéz, be kell keverni, gep kell hozzá.
ápr. 6. 15:43
 10/13 anonim ***** válasza:
Habhoz lehet venni tisztito sprayt. Alapvetoen a pisztoly tisztitasara valo de en a simat is szoktam. Ugy 2-3x is lehet hasznalni.
ápr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!