Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogy tudnék itt kialakítani...

Hogy tudnék itt kialakítani egy otthont?

Figyelt kérdés

[link]


Van ez az épület (igazából 2 egybe építve, azért választja el őket egy fal).

Régen műhelyként illetve raktárként működtek, most azonban szeretném átalakítani lakórésznek.

Amit szeretnék: konyha, szoba, fürdőszoba (esetleg a konyhával egybe egy nappali/ebédlő).

Méretéből adódóan kicsi helyen kell megoldani, de nincs is igény nagy szobára vagy nagy mosdóra.

A besatírozott részre nem lehet ablakot vagy ajtót nyitni. A bejárat szeretném ha az udvar felől lenne.

Mi lehetne az ideális beosztás? Tippek?

A válaszokat előre is köszönöm!



ápr. 3. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Na, erre van egy jó ötletem mindjárt megpróbálom lerajzolni. Egyszer rövid ideig laktam egy kis lakrészben és olyan szuper elrendezése volt ilyen hosszúkás alapterületen.

Mondjuk a hosszúságára nem emlékszem, de mindjárt kiszámolom.

Lehet csak este tudom elküldeni.

ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Lehet egyáltalán?

Nem mindenhol engedik a zártsorú beépítést.

ápr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1

Köszönöm nagyon szépen! Várom. :))


2

Meg van már építve, csak nincs átalakítva lakható házzá.

ápr. 3. 21:46
 4/11 anonim ***** válasza:

Értem.

Honnan lesz betáplalva a víz, szennyvíz?

Az aljzat teljesen új lesz (bárhová lehet tenni a vizes helyiségeket?)

Észak merre van?

ápr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Lerajzoltam, hogy én magamnak hogyan csinálnám meg.

Megj.: A rajzod nem teljesen méretarányos de ezt korrigáltam.

Van szép nagy kertre néző szoba (itt később teraszt is csinálhatsz) , konyha, hosszú beépített szekrény hogy legyen hova pakolni, fürdő, konyhából nyíló ebédlő. A konyha és az ebédlő közé én egy tágas kétszárnyú ajtót rajzoltam, de ha akarod csinálhatsz egy nagy boltivet is

ajtó nélkül.


Rajz:

[link]

ápr. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Majd aztán jelezz vissza, hogy hogy tetszik az elosztásom, kíváncsi vagyok mit szólsz hozzá.

Meg az 1-es válaszoló rajzát én is kíváncsian várom.

ápr. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]

Elnézést kicsit megkésve, remélem sikerült feltölteni.

ápr. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Most nézem, egyébként nem sokban tér el az 5ösétől.

Bár az én fejemben a környezet is benne van és azért emlékszem olyan szuper lakásra. Nagyon szép volt a kert meg az utcafronti rész is.

Egyébként ez egy élhető méretű lakás két embernek. Amiben változtatnék azon a kis lakáson a te esetedben, hogy az udvar felől középen lenne a bejárat. A fürdő és a wc külön lenne. Fentebb írta valaki, hogy fontos lenne tudni, merre van lehetőség a vizes blokkok kialakítására, ezek is meghatározóak lehetnek, főleg ha már van is az épületben. Illetve ötletnek javaslom a Facebookon a tiny home oldalt. Függetlenül attól, hogy sok a valóságtól elrugaszkodott ötlet, nagyon szép kompakt mini lakások vannak. Érdemes megnézni, lementegetni azokat az ötleteket, amik megfognak valamiért, mert rengeteg helytakarékos ötlet van bennük.

Az ilyen hosszúkás elrendezés esetén a falba csúszó tolóajtó nagyon praktikus. Sajnos évekkel ezelőtt tönkrement az a külső tároló, amin a régi fotókat tároltam. Így nem tudok róla képeket feltölteni.

ápr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

4

Igen, akárhová lehet tenni, mert az aljzat teljesen új lesz.

Észak a szomszéd felől van, ott ahol be van satírozva.


5

Köszönöm nagyon szépen, nagyon tetszik ez a terv és teljes mértékben el is tudom ezt így képzelni. :))

Hálásan köszönöm, nagyon sokat segített és olyan megoldással jöttél amire előtte nem is gondoltam. :))


6

Köszönöm nagyon szépen! Ez a terv is tetszik, valóban ki van használva a tér és egyik helyiség se gátolja a másikban való közlekedést, nem tűnik kényelmetlen megoldásnak. :))

ápr. 4. 08:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Szervusz!


Csak egy ötlet:


[link]


Az igények - lehetőségek ismertében lehet még rajta dolgozni.

A fűtést hogyan gondolod?

A fenti megoldással igyekeztem minden helyiséget normál szellőzéssel ellátni. Ha megfelel a gépi szellőzés is (wc-fürdő) akkor akár a nappali-konyha rovására még egy külön szobát is ki lehet alakítani, ekkor külön lesz szerényebb konyha-étkező.

Nekem fontos a +1 külön wc ami kvázi vendég wc-ként is funkcionál (nem megy idegen a fürdőmbe). A kamra elhagyható, de valamilyen nagyobb gardrobra szükség lesz vagy az előszobában alakítható ki beépített szekrény (nem tettem ajtót az előszobára, de persze lehet tenni) A közlekedőbe nem tennék beépített szekrényt mert az amúgy is keskeny épületből vesz el. Ha a tetőre lehet tenni bevilágítót akkor még tovább lehet alakítani.

ápr. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!