Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha osszedol egy ház és fizet...

Ha osszedol egy ház és fizet a biztosító hogyan zajlik az újjáépítés pénzbeli része?

Figyelt kérdés

ápr. 9. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
készültségi foknak megfelelően.
ápr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem kb 25 évvel ezelőtti esetről van tudomásom nagymamán lakhelyén.

Részleteit nem tudom. Megvett egy fiatal pár egy lepusztult vályog házat. majd mielőtt beköltöztek volna volt egy hatalmas vihar ami leemelte a tetőt, és ez vitte magával a falakat is. Szóval végeredményként össze dölt.

A biztosító nagyon sokára fizetett, lehet pereskedtek is nem tudom. végül az lett a megállapodás, hogy alap területre ugyan akkorát építhetnek.

Az akkori trendeknek megfelelően kulcsra kész házat 100%-ban fizette a biztosító.


megj.: Vagy egyérzésen erre azóta már csináltak valami kiskaput.

ápr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

50-100 millió ft kifizetésénél nagyon alaposan kivizsgálja az esetet a biztosító, itt már nem úgy mennek a dolgok, mint egy beázásnál vagy betört ablaküvegnél.


Tudok mondani esetet, amikor jól és amikor rosszul végződött:

Az egész tetőről levitte a cserepet a vihar: biztosító 100%-ban fizette az új tetőt és az elázott komplett bútorzatot, padlót, festést mindent.

Szintén vihar, de az özönvízszerű esővíz befolyt a szobákba az ablakon (!) át. 10 cm iszap mindenhol. 0Ft-ot fizettek rá, mert papíron egy szoba-konyhás aprócska ház volt, a valóságban meg 4 szobás fullos nagy családi ház. Mindenféle papír és engedély nélkül.

ápr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És a biztosító előre fizetett az ujraepitesert vagy csak a számlák után?
ápr. 9. 18:44
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Előre fizet és nem kell számlákkal igazolni, hogy mire költötted a pénzt. Ezért is népszerű a biztosítási csalás. Nem véletlenül vannak biztosítási nyomozók (akik szerintem sokkal profibbak, mint a rendőrök)
ápr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor lehet hogy nem is újjáépítésre költik el a pénzt hanem mondjuk másra? Én úgy tudtam csak újjáépítése lehet.
ápr. 9. 19:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, hinném, hogy ez szabad felhasználású összeg lenne.

Azért nagyon szakadtnak kell lennie egy háznak, hogy összedöljön.

Feltételezzük van kb 100 m2es vályog ház, ami lepusztultan felénk 20-22 millió... Na újjat építeni nem ennyibe fog kerülni, mert spórolósan is benne lesz kulcsrakészen 600000 ft/m2-be, ami 60 millió. Ez ~3x érték növelés.

Ha ez a dolog olyan egyszerű lenne, akkor minden lakható romos házat megpróbálnának összedönteni, és lehúzni a biztosítót.

ápr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!