Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fi relé beszerelése tényleg...

Fi relé beszerelése tényleg nem javasolt régebbi hálózatra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vettünk egy lakást és réz vezetékek vannak a falban, viszont nem tudom mikoriak. Több nagyteljesítményű fogyasztó is van a lakásban, főzőlap, légkondicionáló, elektromos sütő.

A kapcsolótábla viszont elképesztően régi.


Cserélni szeretném, hogy legyen már fi relé is, azonban nem tudom jó ötlet-e, azt hallottam, hogy régebbi hálózatra telepítve fenn áll veszély, hogy folyamatosan leold.

A lakás tele van random falból kilógó vezetékekkel, amelyeken nincs, és úgy tűnik legalább egy évtizede nem volt semmilyen fogyasztó (főleg lámpa).



Merjek így új kapcsolótáblát és fi relét beszerelni?



ápr. 14. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen javasolt fi relé beszerelése. Meg akkor már a falból kilógó vezetékeket is rendezni kellene.

Elképzelhető hogy vannak olyan összekötések a hálózatban, amitől a fi relé le fog oldani, de ezeket a hibákat még kell keresni és javítani kell a beszereléskor.

ápr. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Javasolt oda is! A "nem javasolt"at azèrt mondhatják a szerelők, vagy nem vállalják, mert a hibás működès esetèn egy halom munka amíg rendbeteszik a hálózatot, ami időigènyes. A tulajnak meg egy vagyon.
ápr. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A halozatodat mindenkepp erdemes rendbe tenni. A fi rele pont a te biztonsagod miatt van
ápr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen jó ha van. Nálam is lett felszerelve, és volt is vele szívás, viszont utána meg egy megnyugtató érzés,hogy tettem valamit a biztonságomért.
ápr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!