Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mitől van csatornaszag a WC-ben?

Mitől van csatornaszag a WC-ben?

Figyelt kérdés

Újépítésű ikerház. Az egyik WC-ben random csatornaszag van. 2 WC van.

A helyiségben van egy kézmosó, bűzzáró szifon elvileg rendben, van benne víz. Vizes 1 hete jött vissza a probléma miatt, lecserélte a szifont egy magasabbra, mivel azt tapasztalta, hogy a WC lehúzás után mmozog benne a víz. Majd egy hétig nem tapasztaltunk semmit. Aztán hazaérve ismét durván erős csatornaszag. Csak a WC-ben. Van egy szellőző beépítve - a padlásra megy ki, de az a szomszédos fürdőszobában is van ilyen, ahol nincs csatornaszag és máshol sem. A padláson sem.

A WC ültetőgyűrű rendben. Fel lett véve a csésze, újra le lett rakva majd ismét fel lett véve, le lett cserélve a WC csésze, s excentrikus gyűrű lett rátéve. Nem oldódott meg. Illetve ha a gyűrű nem lenne jól rajta, akkor folyamatosan szag lenne, bár hozzá kell tenni, hogy rendesen le van szilikonozva, szóval elvileg akkor sem tudna feljönni a szag. Van-e valami tippetek mi okozhatja a gondot???



ápr. 17. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Sztem a szellőzőt zárd le, ragaszd le hermetikusan, aztán lesz e szag ismèt?

Mivel más elvileg kilőve. A 2 szellőző gondolom nincs közel egymáshoz, így a levegő járása sem egyforma.

ápr. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem fura módon akkor van csak csatornaszag, ha szeles idő van, ilyenkor valamiért visszaszivárog a szag. Én a wc alja és a burkolat közötti rést körbe kitöltöttem sziloplaszttal.
ápr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg hogy eléri e a vízszint a wc szifon alját!
ápr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

1-es: szellőző egy egyszerű Vents 100as venti egy kb 60 centis csőben, a cső vége a padlásra ér ki szabadon. A padláson nincs büdös. Nincs is honnan. A másik szellőző kb 1 méterre van tőle, ugyanis a fürdőszobai szellőző a WC túloldalán van. Ha szag lenne mindkét helyiségben lenne.


2-es: A WC le lett szedve kétszer, utolsó alkalommal excenteres ültetőgyűrű került rá, én magam ragasztottam vissza, s nem csak körbe kihúztam szilóval, hanem alá is nyomtam bőven, ahogy csak tudtam, hátha megoldja a gondot. Nem oldotta meg.


3-as: eléri, és mindig eléri, nem rántja ki vagy bármi.

ápr. 21. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!