Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy épület alaprajzába miért...

Egy épület alaprajzába miért van berajzolva több helyiségben is egy piros kör, benne R750 felirattal?

Figyelt kérdés
ápr. 29. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy fotó sokat támogatná, hogy miről is van szó.
ápr. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

------------

ł ł

ł ł

ł --- ł

ł (R750) ł

ł --- ł

ł ł

----- ----


Így jó? :) Kb ilyen, csak folyamatosak a vonalak...


Arra gondolok, hogy kerekesszékkel ott meg lehet fordulni, ergo akadálymentes a szoba - aki tudja, miről van szól, az leírás alapján is felismeri, aki viszont csak találgat... nos, én is a találgatásnál tartok.

ápr. 29. 15:36
 3/9 A kérdező kommentje:
Ejj, a szóközöket kivette a gyík... Így dolgozzon szépen az ember! :)
ápr. 29. 15:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen nagy valószínűséggel az.

Az akm fordulás helyigénye 150cm.

ápr. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Fotózd már le ember, tényleg akkora kérés ez??

Tipikus gyakoris kérdező.... elárja hogy az elméjébe lássunk és még a googlehöz is hülye.

ide töltsd fel a képet: [link] Előre szólok, hogy jó minőségben, megfelelő megbilágítású és fókuszban legyen a kép! Csak mert a hozzád hasonló fotelmérnökök még egy normális fotót sem szoktak tudni csinálni...

ápr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Janko8711 válasza:

A kör sugara(R) 750mm, tehát átmérője 1500mm. Kerekesszékkel itt meg lehet fordulni! :)

5-ös, Te nem tudsz elképzelni egy piros kört, benne R750-es feliratot?

máj. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi!


Erre jutottam én is, aztán egy építész-tervező ismerősöm is ezt erősítette meg. (Külön kösz az utolsó mondatért, én is pont erre gondoltam, de nem akartam kötekedni... :) )

máj. 6. 07:56
 8/9 tozser ***** válasza:
36%

Ebben a karekesszék-megfordulásos témában egy fontos adat hiányzik.

Ugyanis, nem a megfordulás a FŐ probléma hanem a szobák, helyoségek közti közlekedés megoldása, azaz az ajtók eűés a kisebb helyiségek MÉRETE.

Ami alatt gondolok a WC,fúrdőszoba , konyha stb, beleértve azokat

összekoté folyosó szélesegére is, amelyek fontosabbak mint az hogy valaki egy szobában megtud-e fordulni a székével, ugye?

máj. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ebben a karekesszék-megfordulásos témában egy fontos adat hiányzik."

Nem hiányzik ebből semmi!

Az Oték és a "Tervezési Segédlet az akadálymentes épített környezet megvalósításához" (BM Építésügyi Hivatal 2002)

tökéletesen szabályozza.

Az hogy sose érünk a végére az más tészta (tök mindegy milyen pályázat volt annak alapfeltétele volt az akm közlekedés, akm Wc és funkció elérésének biztosítása).

Itthon ezt is túltoltuk, mint minden mást is, aránytalanul drága megoldások amiket nem is használnak.

Látnád olaszban milyen akadálymentes megoldások vannak és mégis jól elvan mindenki!

máj. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!