Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyiből lehet felépíteni?

Mennyiből lehet felépíteni?

Figyelt kérdés

(A telek árát ne számítsuk most bele, viszont az alapterület kiásását meg ezeket már igen...)

Mennyibe kerülne egy 160m^2-es két emeletes ház felépítése, ha az átlagnál jobb minőségű anyagokból van összerakva?

3 hálószoba lenne, ezek mind kb 23 m^2-esek és kettő fürdőszoba amik kb 15 m^esek.( pontos értékeket még nem tudok mondani csak kb)

A fűtési rendszer pedig falfűtéses lenne és lenne padlófűtés is. Ha a bútorokat, parkosítást és a telek árát nem számítjuk bele kb mennyire kell számítanom ezekkel az extrákkal? 60-80 millió? Bocsánat ha kevés dolgot adtam meg, nem értek a házépítéshez, csak érdekel a téma. Előre is köszönöm mindenkinek:)


2017. okt. 10. 20:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Jaj és azt kifelejtettem, hogy legyen egy garázs ami a házhoz közvetlen kapcsolódik és kb 2 autó elfér benne
2017. okt. 10. 20:17
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Sztem maga az építkezés + belső munkálatok kijön kb 35-40 millióból.
2017. okt. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Jó minőségben bőven számolhatsz minimum 400 EFT/m2 árral. Tehát a 60-80 millió reális.
2017. okt. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha jól sejtem, akkor két szintes lesz, nem pedig két emeletes?! 160-160 négyzetméter, vagy 80-80, mert nem egyértelmű számomra.
2017. okt. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, helyesbítek 80-80:)
2017. okt. 10. 23:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... a szomszéd most építi 40 milláért a kb ekkora házát, minden minőségi benne, telekkel együtt ennyi.
2017. okt. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A válasz (sajnos) attól is függ, hogy az ország melyik területén szeretnél épülni, mert egyes helyeken nagyon elszálltak az árak.


Vidéken kb 250-300e Ft/m2, ha valaki ért hozzá, és van megfelelő felügyelet. Pesten ugyanez 450e Ft/m2 körül indul. Persze határa csillagos ég. Ezek körülbelüli számok. Pontos terv nélkül semmit sem érnek. Ezért fontos egy jó építész kiválasztása, mert a felesleges m2-ek súlyosan érintik az építtető pénztárcáját.


Üdv,

egy építész

2017. okt. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!