Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tanyám lakóépületét szeretném...

Tanyám lakóépületét szeretném lebontani, és a bontott anyag javát felhasználva szeretnék ugyanoda egy új házat építeni. Mi ennek a menete? Gondolok itt a az engedélyektől kezdve a költségvetésen át a kivitelezésig mindenre.

Figyelt kérdés
Fontosnak tartom megjegyezni,hogy az alapon,a faanyagon,valamint a nyílászárókon kívül minden egyebet bontott anyagból szeretnék megvalósítani pénzszűke miatt,valamint a munka nagy részét is szűk családi körben szeretném elvégezni,hasonló okokból.A mostani ház kb. 250 m2 alapterületű alap nélküli vályogház.Úgy tudom,hogy ún. kevert falú épületre még adnak ki építési engedélyt.A tervezett épület max 150 m2 lenne.A keretem kb 6 millió Ft.Ki lehet ezt hozni ennyiből?

2012. jún. 22. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérsz egy bontási engedélyt (némi illeték fejében), lebontod szakszerűen, erről kérsz egy igazolást az építésügyön, ezzel elmész a földhivatalba törölteted a házat (illeték). Ekkor van hivatalosan egy beépítetlen telked, amire lehet építési engedélyt (illeték) kérni, a tervező (sok pénz) által elkészített rajzok alapján (no meg energiamérleg, statikus)!

Keesel egy felelős műszaki vezetőt (sok pénz) aki felügyeli és naplózza az építkezést, felépíted, megkéred a használatbavételi engedélyt (illeték). Besétálsz a földhivatalba keresel egy földmérőt, megkéred hogy csinálja meg a rajzokat és intézze el, hogy be legyen jegyezve az új ház (Kb. százezer), és máris van hivatalosan egy új házad!


6 millából kissé szűkös lesz!

2012. jún. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak dícsérni tudom az előző válaszolót.Nagyon pontos választ adott.A 6 millió tényleg kevés. És arról kár ábrándozni hogy majd ti csináltok mindent mert egy vállalkozó sem fogja a nevét adni más munkájához.
2012. jún. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na akkor kibontom jobban a dolgot,hogy a helyzet érthető legyen.A tanya lakóépülete 1971 óta életveszélyesnek van nyilvánítva,viszont kényszerből azóta is lakva van.Mostanra úgy megromlott az állapota,hogy szinte lakhatatlan.Családunk tulajdonában van 11 ha szántóföld,aminek értékesítéséből jönne be annyi pénz,hogy változtathassunk a helyzeten.Az mostani épületre egyrészt értelmetlen költeni az állapota miatt,másrészt viszont méretéből adódóan bőven kiadna annyi anyagot ami kiadna egy kisebb méretű,de nagyságrendekkel jobb házat.Én nem arra vagyok kíváncsi,hogy "mit írnak a nagykönyvben",hanem arra hogy ilyen speciális helyzetben van e bármilyen kiskapu,esetleg valami könnyítés méltányossági alapon.Nekünk az új lakás építése nem úri passzió,hanem létkérdés.Tudom,hogy borzasztóan körül van bástyázva ez a dolog,de mégis őrület,hogy hiába tudnék viszonylag könnyen hozzájutni egy nagyobb összeghez,ha a bürokrácia miatt leértékelődik.Azt sehol nem nézik,hogy gyakorlatilag rám dől a ház?Nem lehet ebben "okoskodni" valamit?Mi van akkor,ha szarok mindenre,és szépen felhúzom a vityillómat?Szinte nincs is más lehetőségem.Beázunk,dőlnek,repedeznek a falak,stb..A föld után sokan érdeklődnek,de nem merem eladni,pont a fenti kommentekben leírtak miatt.Mit csináljak?
2012. júl. 5. 09:26
 4/7 A kérdező kommentje:
Még annyit fűznék hozzá,illetve kérdeznék:Nem csak a vállalkozó tud házat építeni,hanem "Kispistajóska",a munkanélküli kőműves is.Pár éve még bevett szokás volt,hogy ha valaki az enyémhez hasonló kutyaszorítóba került,akkor összeugrott a rokonság és a baráti kör,és megoldották a bontást és az építést is egymás közt,anyagiak kizárva,a nap végén bogrács,pia.Nem akarok naivnak tűnni,tudom,hogy más szelek fújnak,de az én lehetőségeim maximum egy ilyen megoldáshoz elegek.
2012. júl. 5. 09:32
 5/7 anonim ***** válasza:

"Én nem arra vagyok kíváncsi,hogy "mit írnak a nagykönyvben",hanem arra hogy ilyen speciális helyzetben van e bármilyen kiskapu,esetleg valami könnyítés méltányossági alapon."


Méltányosságot ne várj senkitől! A kiskapu az, hogy leborítod a romházat (lehetőleg ne haljon meg senki közben), és pontosan ugyaolyan módon újrépíted, mint ahogy volt! Persze a téglaalap helyett betonnal, vasalva, koszorúval, új tetővel, stb...

Időnként a hatóság légifelvételeket készíttet és azokat időről időre összehasonlítják a nyilvántartással. Ha nem lesz eltérés, akkor csak felújítottad és ahoz nem kell engedély! Persze azt nem reklámozod, hogy közben mindent nulláról kezdtél!

:D


"Azt sehol nem nézik,hogy gyakorlatilag rám dől a ház?"

Ezt se nagyon reklámozd, mert ha nincs szerencséd, akkor köteleznek a bontásra és akkor már beindul a bürokrácia gépezete!


"Még annyit fűznék hozzá,illetve kérdeznék:Nem csak a vállalkozó tud házat építeni,hanem "Kispistajóska",a munkanélküli kőműves is."

Persze, de ha az előzőek szerint jársz el, akkor építésvezető se kell!

2012. júl. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2. Vagyok, természetesen ha nem hivatalosan csinálod akkor te is csinálhatod.Egy dolog érdekel csak hogy mit jelent az hogy életveszélyesnek van nyilvánítva? El kell bontani vagy engednék felújítani is? Már mint hogy ha hivatalosan csinálnád. mert ha hívatalosan még újjá lehetne építeni akkor ne szólj senkinek dúrd el és építs egy másikat.A lényeg hogy gyorsan csináld az se baj ha nincs rosszakaró a közelben és nem jelentenek fel.
2012. júl. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Encsike29 válasza:

Szia! Nem tudom aktuális e még a kérdésed, azért én válaszolok, hátha.

Mi hasonló helyzetben voltunk, a következőket léptük meg.

Kértünk hivatalos építési engedélyt, felújításra. (nem bontottuk el teljesen a házat, de nem sok maradt belőle. Tervező 250e ről indult, lealkudtam 80-ra, neki is kellett a pénz! Igazából, mindent magunk csináltunk amit tudtunk, víz, gáz, tető szakember. Falazás, betonozás vakolás stb úgy ahogy te irtad család barátok meg sör....


El telt öt év.. Jött a levél, hogy látták, hogy már kész vagyunk és le is járt az engedély, így kérjük meg a használatba vételit. Illeték 25e. + kell a felelős műszaki vezető nyilatkozata: Na itt jön a csavar! Nekünk ilyen nem volt, lévén hogy mindent mi csináltunk. Na akkor mi van. Felhívtam a tervezőt mondtam neki hogy kéne egy ilyen, mondta hogy akkor kijön és elmondja ad e és hogy mennyiért. (Holnap jön még nem tudom az árát) NA akárhogy számolok, annyit biztos nem visz el amit akkor vitt volna ha aszisztál a falazás közben.


Amit viszont megtudtam... Megkérdeztem mit tudok tenni mert nincs pénzem ezeket most kifizetni (15 napon belül). Ügyintéző: ír egy határozatot amibe belefoglalja hogy még vannak kisebb munkák (amihez nem kell engedély pl festés, burkolás.) és akkor kapunk egy év haladékot. Annak a végén legkésőbb viszont mindenképpen meg kell kérni a használatbavételit, különben birságolnak.


Ami még megoldás: Több helyen lehet a neten olvasni, hogy pótolható a nyiltkozat, (akkor is ha magad építetted a házad) pl azt mondot lelépett az építő mert nem tudtatok megegyezni a végösszegben és ő biztosan nem fog neked nyiltkozni.


Üdv: E

2012. nov. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!