Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 30-as YTONG téglából épült...

30-as YTONG téglából épült házat kell szigetelni?

Figyelt kérdés
Van rajta hőszigetelős vakolat is. Egyáltalán érdemes szigetelni, ha igen, mivel és hány cm-es szigeteléssel? Megoszlanak a vélemények: kaptam olyat is, hogy felesleges szigetelni, meg olyat is, hogy nem ártana...

2012. júl. 14. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk pár éve pont a szomszédban építettek ilyen házat. Ők tettek rá még szigetelést is. Ránézésre kb 8 cm-est. Nem mentem oda lemérni pontosan mikor épült.
2012. júl. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 lars30 válasza:

Üdv,


mi 25-as Ytongból építkezünk. 25cm szigetelés lesz rajta.

Igaz mi passzívházra hajtunk. De minimum 5 cm-t érdemes felrakatnod. A fal U értéke így 0,25 körüli. A szabvány min. 0,45, tehát bőven megfelelne.

2012. júl. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Kettes válaszadó: Ti milyen fajta szigetelést rakattok rá? Mert úgy hallottam, hogy csak olyat szabad, ami átengedi a levegőt, mert az Ytong maga is ilyen. /Pl. gyapot./
2012. júl. 19. 14:06
 4/4 lars30 válasza:

Bocs a hónapokat késő választ, de nem jártam erre.

Polisztirolt rakatunk majd rá, mert olcsóbb a kőzetgyapotnál. Persze a gyapot jobb lenne, de sajna szóba se jöhet. Ha a fal nem ázik, nem nedves, akkor nem kell törődni a szellőzéssel. A gyapot alatt is berohad, ha vizes...Szerintem!!! Kérdezz szakértőt...bár erre mindenki csak hümmögni fog, mert senki sem tudja igazán.

2012. okt. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!