Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mostanába kezdem az építkezést...

Mostanába kezdem az építkezést, mennyibe kerülnek az építő munkások?

Figyelt kérdés
Gondolom órabérbe dolgoznak... Hallottam, hogy sokért dolgoznak de mégis mennyiért?

2012. aug. 4. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
800-1500.-/óra az olcsóbbja.
2012. aug. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki máshogy. Nagyon észnél kell lenned a megbeszélésnél és jelen kell lenned a munkavégzésnél is, hogy felügyeld őket, különben nem lesz benne köszönet.


Egyébként én már nem vagyok hajlandó órabérről tárgyalni, mert a franc sem akar velük veszekedni, hogy ne támasszák már a vasbakot, és ne sms-ezzenek hanem dolgozzanak.

De amikor még fizettem órabért, akkor a segédmunkás kapott 600 Ft/órát, a kőműves mester pedig 1500 ft/órát.


De, mint említettem ez a legrosszabb megoldás.


Most már csak konkrét feladat elvégzésére fizetek. De ezt is részletesen kell megbeszélni, mert ebben is simán átvernek. Pl. ablak betételére megállapodott összeget utólag úgy értelmezte a "mester", hogy abba már nem fér bele a vakolás, meg a rések bepurhabozása... Vagy az alapozásnál, amikor nagyobb gödröt ástak a kelleténél, csak plussz pénzért volt hajlandó visszatemetni...


Nagyon nagy gazemberek vannak! Vigyázz, legyen eszed és ami még nagyon fontos: Senkinek soha előre ne fizess!

2012. aug. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

a munkások órabérbe dolgoznak, de azzal neked nem kell foglalkoznod, amúgy nem sokért csak épp megélnek egyik hónapról a másikra...

de gondolom te sem ingyen vagy éhbérért végzed a munkádat, a fizikai munkáért bizony nem sok az amit adnak nekik (sajnos)


de:

a munkát a vállakozó vállalja fel, és fix összegben kell megegyezni (igen, van aki pofátlanul sokért), lepontosítva a végletekig, hogy azért mit vállal el, és mikorra teljesíti, és majd, hogy kell összedolgoznia a többi szakma tevékenységével


több vállalkozót, céget is kérdezz meg, járj utána egyes munkafolyamatoknak, hogy tudd mik lesznek az igényeid, és mik tartoznak hozzá akár anyagban, akár folyamatban

az árak elég széles skálán mozognak még egy szakmán belül is

itt most hiába írja le bárki mennyi egy kőműves brigád, ha te nyugaton vagy, ő meg keleten, mert ég és föld a kettő közt a különbség

bár van aki keletről vitet brigádot nyugatra, mert még úgy is olcsóbbak


ha odafigyelsz sokat spórolhatsz, ha van némi emberismereted megtalálod azt akivel elvégezteted a munkát, utána kell járni mi mennyi ott, ahol laksz


sok türelmet kívánok hozzá, szükséged lesz rá

2012. aug. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!