Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van valaki itt, aki most...

Van valaki itt, aki most fejezi be az építkezést és költözés előtt áll? Milyen pozitív és milyen negatív tapasztalataitok voltak az építkezés során?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Én burkolatokkal foglalkozom..tudnék mesélni...hogy hogyan lopják el a munkások mások szanitereit, meg szerszámait és hogyan hazudnak a tulaj szemébe pofátlanul, aki aztán visszamegy őrjöngve a boltba, hogy átverték..hújjajj..
2010. nov. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk két tervrajzot kellett készíttetni mert az elsőnél nem mérte meg a tervezőnk a telek szélességét arra hivatkozva, hogy ugy vettük ezt a telket, hogy volt rá már egy ikerlakásos tervrajz amit mutattunk a tervezőnek és ő ismerte azt a tervezőt így ő lusta volt lemérni a telket pontosan és ráadásul még a második rajzért félárat kellett fizetnünk.

Voltak ám incidensek.

Sok mindent másképp csináltam volna.

Például úgy építettem volna ki a fürdőben a zuhanykabint, meghosszabbítottam volna egy helyen a tetőt. szóval.

Majd rájöttök ám ti is utolag.

2010. nov. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

építkezni? soha...nekem csak kész lakás kell


bőven elég volt végignézni pár éve amikor hozzáépittetetk anyámék a lakáshoz még 70 négyzetmétert...hiába álltunk felettük,annyit próbáltak lopni,hogy 1 hét után majdnem csak motozás után mehettek el...


de költözni télen? áhh,soha többet...tavaly pont abban a legnagyobb télben kényszerültem költözni,igaz albérlte,és csak 3 utcával odébb,de annyit még nem szenvedtem mint akkor 3 napig...


költözni csak nyáron...

2010. nov. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igaz mi nem most, hanem két éve költöztünk. Pont novemberben. Elvileg szeptemberre volt kitűzve, de a gáztervet dobálták egy darabig, az engedélyezés nélkül meg ugye nem volt gázóra meg fűtés. Addig meg nem akartunk költözni meg jöttek a hidegek!

Mi is sokat veszekedtünk! Főleg a kőművessel. Vele többet semmit sem csináltatnék. De én még nem nagyon láttam olyan építkezést, ahol egy kicsit nem "őrültek" meg az emberek!:) Még ha kivitelező céggel csináltatod, akkor is lehetnek gondok. Meg sok mindent most már máshova rakatnánk a házban, de mindennel együtt piszkosul jó érzés,hogy saját házadban laksz!:) Szeretem,hogy minden egyes részlete bennünket tükröz. Még két év után is tudok a kádban ülve az általam tervezett fürdőszobában gyönyörködni!:)

2010. nov. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nálunk csak lakásfelújítás volt, de már akkor azt mondtam, hogy egy házépítésbe bele is őrülnék.

iszonyat, hogy egyes -magukat mesternek nevező emberek- milyen link alkoholisták.


a pozitív az volt, mikor végre beköltöztünk, és élvezhettük a lakást :D

2010. nov. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

November 1-én költöztünk be az új házba. Szépen lassan jönnek elő a hibák. De jönnek elő a hangyák is. Nem tudom honnan, mindig kavar egy-egy valahol.:)


Egyébként azt hittük sosem leszünk kész. A kivitelezőkkel sok gond volt, szívattak minket rendesen... Ígéretek, elfelejtett dolgok...stb. Most is várjuk a bádogost, hogy feltegye a külső párkányokat. Szerdán meghozta, letette és azt mondta rögtön jön:)


Én már csak nevetek rajta, talán elfáradtam.

2010. nov. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akinek rossz tapasztalata volt, sajnálom! Mi alapoktól kezdve másfél év alatt húztuk fel a házat. Azt az egy nagyobb, és egy-két kisebb bosszúságot leszámítva nem éltük meg nagyon negatívan az építkezést! Már csak 1 hét és költözünk! :) Úgy várom! A negavít tapasztalat legrosszabbja a következő volt: a telek kicsit lejtős, a csatorna elég magasan van, ezért ahhoz, hogy legyen lejtése, meg kellett egy sorral emelni a házat. Meg is tettük, viszont a vízszerelő (aki csak az alapszerelést csinálta) mégis elcseszte, és amikor most ősszel akartak rákötni a csatornára, akkor derült ki, hogy nincs elég lejtés. Ezért muszáj volt átemelő szivattyút berakni. Nagyon nem örültünk neki... Ezen kívül azonban minden mesterrel meg voltunk elégedve, szerencsére sem lopás, sem ivás nem volt egyiknél sem! Úgyhogy összességében pozitív a mérleg nyelve! :)
2010. nov. 29. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!