Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyha veszünk egy szerkezetké...

Hogyha veszünk egy szerkezetkész 130 nm-es házat, akkor kb még mennyit kell rákölteni? Kijön 5-6 millió ft-ból?

Figyelt kérdés

Tudom ez így eléggé tág fogalom, de:

-konkrétan nem is szerkezetkész, mert a cserepezés még nincs meg. Tehát cserepezni kell!

-víz, villany, fűtés kiépítse

-szigetelés, gipszkartonozás/vaKOLÁS HELYETT IS/, festés

szerelvényezés

-burkolás

Ezek kb milyen összegeket tesznek ki? Ki lehet jönni 5-6 millió ft-ból?



2012. okt. 10. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sajnos NEM !!

De hát számolni te is tudsz,

az álmodozás pedig egy másik kategória.

2012. okt. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Vajon mennyi lenne a reális összeg?
2012. okt. 11. 16:47
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze nem vállalkozónak kiadva, hanem szakikkal csináltatva.lasssssssssan.
2012. okt. 11. 16:48
 4/12 anonim ***** válasza:

A "szakik", azok pont ugyan olyan vállalkozók, mint a "vállalkozó".


A szerkezetkész annak való, aki maga is meg tudja csinálni a többit.


A szerkezetkész, az egy becsapós dolog, mert olyan, mint ha már szinte készen lenne a ház, pedig még a java hátra van.


A bekerülési összeg, az kb. úgy számolható ki, hogy egy négyzetméter, kb. 200-250ezerbe kerül, de csak akkor ha mindenből a legolcsóbbat veszed.

Vagyis a 130 négyzetmétert beszorzod, így kijön kb. 25- 30 millió Ft.

Ebből vond le, hogy mennyiért adják a házat.

A különbség lesz kb. az az összeg, amit rá kell költened, hogy készen legyen.

2012. okt. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ezt abszolút nem tartom reálisnak. 2 házunk volt már, egyiket 2005ben, másikat 2208-ban építettük újjá. Szinte mindent cserélni kellett, de 50 nm-es házakról van most szó. Egyik ismerősöm 3 éve épített eg 180nm-es házat plusz 60 nm-es garázst egyben, és 25 millióba állt meg, holott feleslegesen mindenből a legjobb van a házban. Gondolok itt az egyedi 6 méter széles barna garázsajtóra ami magában 1 milla. Szóval reális válaszokat várnék, akik maguk is építkeztek, esetleg szerkezetkész házból csináltak kulcsrakészet maguknak. Azért köszönöm a választ!
2012. okt. 12. 21:17
 6/12 anonim ***** válasza:

Egy normális házban, csak maga a fűtés kerül több millióba!!

+ a hozzá kapcsolódó dolgok, a terveztetéstől a kéményig, a kazántól a kéménybélelésig...stb ...stb...


(Mint ahogyan írtad pl. egy db. garázsajtó is 1 millába került.)


Sajnálom, de azt hittem, hogy "házban" akarsz lakni!!

Persze egy igénytelen putrit, az ócsóóbban ki lehet hozni.


De hát minek is tesz fel ide kérdést, akinek már ennyi háza volt mint neked??!!

2012. okt. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jelenleg egy Hörmann/így kell írni egyáltalán?/ garázsajtónk van, ami a 20 nm-es garázson tökéletesen szuperál. Nyílván nem 6 méter széles és nem egyedi barna, hanem fehér, és kb a bekerülési költsége verdesi az 50 e ft-ot, de hidd el, hogy nekünk ez megfelel. A putritól nagyon messze van még a kutyánk háza is, és mivel minket nem millikkal megtűzdelve engedtek el a családi fészekből, ezért nagyon boldogok vagyunk attól, olyan házunk lehet amilyen. Én azért tettem fel a kérdést, mert egyszerűen nem tudom összetenni a 2 dolgot, hogy miért olvasok ilyen orbitális differenciákról. 1x teljesen felujítottunk, a falról leverettük a vakolatot is, 1x pedig végigkísértünk egy építkezést, de fele annyibl mint amiket olvasok. Na ezt nyomoznám, hogy miééééért van ez. Mi nem fogadtunk soha fővállakozót, mesterekkel csináltattunk mindet, akik kb 10 ajánlatbl és ajánlóból lettem kiválasztva.


Aki esetleg hasonóan épített és nem azonnal putrizza a tulajdonomat mert másképp nem tud reagálni, annak a válaszát továbbra is várom.

2012. okt. 13. 20:56
 8/12 A kérdező kommentje:

Mellesleg -csakhogy tisztán láss- az ismerősöm a-hol minden a legjobb anyagból van, 240 nm-t húzott fel összesen 28 millióból!

Tudod, itt van az 1 millás garázsajtó. Most akkor miőrl beszélünk? Hogyan lenne már egy 130 nm-es ház 25-30 millió? Ekkora vakítást komolyan mondom, nem is értem.

2012. okt. 13. 21:02
 9/12 anonim válasza:

Kérdező!

Nem kell háborogni!!

Korrekt és kimerítő választ kaptál, az pedig a magánügyed, hogy neked ez nem tetszik.

Az meg pont senkit sem érdekel, hogy mennyi pénzed van, ha egyszer már építkezni akarsz.

A rinyálásodtól, nem fogják olcsóbban adni az építőanyagokat!!


Amúgy mifelénk csak egy üres telek kerül ennek az árnak a sokszorosába!!

2012. okt. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy milyen drága egy telek, de a kérdés egy már meglévő telekről és az azon álló szerkezetkész házról szólt.
2012. okt. 15. 07:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!